NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

První výstavy odstartovaly jarní sezonu na Zahradě Čech

dsc 0027 kopiePrvní návštěvníci zavítali na litoměřické výstaviště již ve středu 4. dubna, kdy se v 9 hodin otevřely brány a zahájena tak byla tradiční výstava Tržnice Zahrady Čech kombinovaná s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. První výstavní den si nenechalo ujít na 5000 návštěvníků.

 

Výstaviště zaplnilo na 350 prodejců. Bohatý sortiment je složený především ze zeleného rostlinného materiálu a zahradnických potřeb. Nechybí také potřeby kolem domu a do domácnosti. Doplňkový sortiment pak tvoří občerstvení a další zboží k prodeji.

První den výstavy byl jako tradičně zpestřen slavnostním zahájením výstavní sezóny na hlavním podiu. Za společnost Zahrada Čech s.r.o. přivítala návštěvníky a vystavovatele obchodní, marketingová a provozní ředitelka  Michaela Mokrá. Úvodního slova se následně ujal hejtman Ústeckého kraje  Oldřich Bubeníček, poté promluvil místostarosta města Litoměřice  Pavel Grund a zastupitel města Litoměřice a jednatel společnosti Zahrada Čech s.r.o.  Lucas Wünsch. Na závěr výstavní sezóně požehnal litoměřický biskup Jan Baxant.

Kromě bohatého kulturního programu na podiu se návštěvníci těší z prvorepublikového umění, které probíhá po celém areálu výstaviště přímo mezi návštěvníky. K vidění jsou chůdaři s hudebními nástroji, dobová kapela u fontány, pianista i flašinetář. Expozice jsou navíc laděny ve stylu významného 100. výročí založení ČSR. K vidění je například prvorepubliková zámecká oranžérie s posezením, květinový skleník, nákladní automobil značky Praga i s květinovým nákladem či historická řemeslná technika z První republiky. Pavilon A je navíc koncipován jako historické tržiště s řemeslnými stánkyuvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Tradičně vyhledávaný sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, nábytek, bytové doplňky, dekorační prvky, domácí potřeby, to vše bude letos k vidění a zakoupení až do neděle 8. dubna. Výstaviště je otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

Text: Radka Jakovcová

Foto: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu