NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ODS vyhrála volby, o místo senátora se utkají Chlupáč a Štěrba

okrsekmpMěsto Litoměřice má za sebou komunální volby do městského zastupitelstva a první kolo senátních voleb. V 27členném zastupitelstvu usedne hned 9 nových tváří. Vítězem se stala Občanská demokratická strana vedená starostou Ladislavem Chlupáčem, který zároveň postoupil do druhého kola senátních voleb, a to společně s lékařem Ondřejem Štěrbou (ANO 2011). Rozdíl mezi Chlupáčem a Štěrbou činil pět procent odevzdaných hlasů ve prospěch současného starosty. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční již nadcházející pátek 12. a sobotu 13. října.


Volební účast v Litoměřicích (42,63%) byla již tradičně nižší než celorepubliková (47,3%). Z celkem 19 133 zapsaných voličů jich k urnám dorazilo 8 144.

Jednání o budoucí koalici v zastupitelstvu jsou v této chvíli na samém počátku, ačkoliv první schůzky proběhly již v sobotu pozdě večer. Lepší výchozí pozici pro vyjednávání má s ohledem na dosažený výsledek vítězná ODS, která obdržela 27,3 % hlasů. O 5 % tak překonala druhé ANO 2011. ODS tak v zastupitelstvu posílí, když místo současných sedmi zastupitelů jich bude mít devět. Druhé ANO získalo 7 míst, tedy stejně jako doposud. Třetí nejsilnější stranou v zastupitelstvu se stal nováček voleb „Zelení a Piráti“, jenž v koalici obsadí hned čtyři místa. Čtvrtí skončili Severočeši se třemi mandáty. KSČM a Sport a zdraví shodně usednou do dvou zastupitelských křesel.

V zastupitelstvu začne pracovat hned devět nových komunálních politiků. Za ODS to bude historik Filip Hrbek, ředitel Základní školy Na Valech Petr Klupák a Roman Kozák. Za ANO si prvně práci v komunálu vyzkouší manažer Marek Kocánek, pracovník archivu Jiří Adámek a manažer Josef Douša. Na kandidátce Severočechů uspěl řidič sanitky Jiří Skřivánek. Nová je i socioložka Lenka Simerská a Aleš Stibal, které do zastupitelstva poslali voliči za Piráty a Zelené.

Po mnoha letech nebudou mít v zastupitelstvu své zastoupení lidovci, sociální demokraté a TOP 09. Je tak zřejmé, že po mnoha letech končí dlouholetý komunální politik Jiří Landa, stejně jako sociální demokrat Pavel Grund, který poslední volební období zastával funkci místostarosty. Stejný osud potkal i TOP 09 a jejího lídra Martina Hrdinu. Pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva nepřekonal ani nováček voleb – Strana přímé demokracie Tomia Okamury vedená Dominikem Hankem.

Nově zvolení zastupitelé:

• ODS: Mgr. Ladislav Chlupáč, MUDr. Petr Kubec, MUDr. Leoš Vysoudil, Ing. Radek Lončák, Mgr. Karel Krejza, PhDr. Filip Hrbek, Ing. Ivoš Elman, Roman Kozák, Mgr. Petr Klupák

• ANO 2011: Tomáš Sarnovský, Ing. Radek Löwy, Ing. Marek Kocánek, Mgr. Jiří Adámek, Ing. Vladimír Matys, Ing. Josef Douša, MUDr. Ondřej Štěrba

• Sport a zdraví: Mgr. Petr Hermann a Mgr. Václav Červín

• Severočeši: Lukas Wunsch, Jiří Skřivánek, PhDr. Olga Kubelková

• Piráti a Zelení: Mgr. Petr Panaš, Aleš Stibal, PhDr. Lenka Simerská, Ing. Jan Hrkal

• KSČM: Jaroslav Růžička, MUDr. Miroslav Jenček

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu