Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Odpadománie aneb Přines odpad a vyhraj!

mestskyuradmpNotebook, mobilní telefon, peněžitou cenu a mnohé další mohou vyhrát ti, kteří se zapojí do soutěže „Odpadománie aneb Přines odpad a vyhraj“ vyhlášené počátkem května městem Litoměřice. Jejím cílem je zvýšit informovanost o provozu sběrného dvora v Nerudově ulici a přimět lidi, aby byli ohleduplní k životnímu prostředí tím, že ve větší míře využijí bezplatně nabízených služeb dvora.

„Litoměřice se totiž neustále potýkají s černými skládkami, které vytvářejí někteří občané hlavně na sídlištích tím, že nesprávně odkládají odpad ke kontejnerům. Jen loni bylo kolem kontejnerových stání nelegálně odloženo více než 700 tun odpadu,“ uvedla pracovnice odboru životního prostředí městského úřadu Lucie Weberová.

Soutěž město pořádá ve spolupráci s partnery – společnostmi DK-BETON, ASEKOL, ELEKTROWIN a MEVA. Zúčastnit se a vyhrát jednu ze 135 cen mohou obyvatelé Litoměřic starší 18 let, kteří do 31. října odevzdají jeden ze stanovených druhů odpadu. Častější návštěva dvora přitom zvyšuje šance na výhru.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Každý občan města, který přiveze na sběrný dvůr nebezpečný, objemný či biologicky rozložitelný odpad, dále dřevo, elektrozařízení, zářivky, kovy nebo jedlý olej a tuk, obdrží soutěžní kupón s razítkem. „Vyplněný kupón se třemi nasbíranými razítky lze vhodit do zapečetěné nádoby na sběrném dvoře. Do soutěže se lze zapojit opakovaně,“ upozornila Lucie Weberová.

Více informací na www.litomerice.cz/odpady.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu