Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oddělení LDN litoměřické nemocnice bude mít nové koupelny

koupldnmpCelkem tři koupelny má v plánu do konce druhého čtvrtletí letošního roku modernizovat litoměřická nemocnice na oddělení lůžek dlouhodobě nemocných. Práce na první z nich, která je umístěna v pavilonu F na stanici následné péče, začaly v minulém týdnu. Po dokončení bude následovat koupelna na sousední stanici A.

„Jedná se o koupelny sloužící pro osobní hygienu imobilních pacientů, kteří ji nemohou vykonávat kvůli omezenému přístupu s invalidními vozíky v koupelnách u pokojů,“ vysvětlil vedoucí oddělení rozvoje Miroslav Janošík a upřesnil, že nově budované koupelny budou plně přizpůsobené potřebám těchto pacientů a také pro práci ošetřujícího personálu. „Původní nevyhovující vany byly vybourány a v nyní dostatečně velkém vzniklém prostoru bude vybudováno stanoviště, kam bude možné s pacientem zajet na sprchovacích křeslech nebo lůžcích. Rovněž umyvadla budou splňovat všechny nároky pro osoby na vozíku,“ ujistil.

Práce na nové koupelně jedné ze stanic byly zahájeny vybouráním stávajícího vybavení včetně obkladů a podlahy. V prostoru budou osazeny nové rozvody vody a odpadů, budou zde instalovány nové obklady a na vyspádovanou podlahu přijde nová dlažba. Nové bude samozřejmě i vnitřní vybavení sanitární keramikou.

Náklady na jednu novou koupelnu, která by měla dle plánu vzniknout do tří týdnů od zahájení prací, se pohybují přibližně ve výši 300 tisíc korun. Na tuto investici nemocnice použije prostředky ze sponzorských darů pacientů. V blízké budoucnosti je na dvou stanicích oddělení LDN umístěných v pavilonech G a E plánováno také vybudování WC pro vozíčkáře.

Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a.s.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu