NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Exkurze ve věži Kalich

Odborníky zajímal výsledek unikátní rekonstrukce podkroví Kalichu

Průběh i výsledek vydařené a v mnoha ohledech unikátní rekonstrukce částí krovu a střechy litoměřické vyhlídkové věže Kalich zajímá odborníky. Důkazem toho je dnešní návštěva přibližně tří desítek specialistů, kteří na prohlídku věže zavítali. Exkurzi pro své členy pořádala oblastní kancelář České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) v Ústí nad Labem.

Výsledek i průběh stavebně náročné rekonstrukce podkroví a střechy věže účastníkům prezentovali historik a spoluautor ve věži umístěné výstavy Filip Hrbek a Zdeněk Oravec z tesařské firmy, která veškeré práce na výměně dožilých částí konstrukce krovů od počátku prováděla.

Na úvod Filip Hrbek připomněl pestrou historii Domu pod bání a nastínil přípravy a průběh rekonstrukce věže, která započala v roce 2019 a skončila letos na jaře. Zdeněk Oravec dále přiblížil postup při výměně dožilých částí konstrukce krovů, který jeho firma prováděla od počátku postaru, tak jako to dělali naši předci.

Vedoucí Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Venuše Brunclíková, která je také členkou výboru ČKAIT Ústí nad Labem, vysvětlila, že podobné exkurze se konají v rámci celoživotního vzdělávání členů organizace.

„Vždy, když je dokončena nějaká zajímavá stavba, tak o ni stavaři mají samozřejmě zájem. Vzhledem k tomu, že jsme severočeská oblast, tak se prohlídky věže Kalich účastní odborníci z Ústeckého kraje,“ uvedla Venuše Brunclíková.

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě vznikla v roce 1992 jako veřejnoprávní stavovská organizace. Členskou základu v současné době tvoří přes 32 tisíc členů, jimž byla udělena autorizace na základě úspěšného složení předepsané zkoušky odborné způsobilosti.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu