Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Od pondělí začnou platit nové jízdní řády MAD

autobusnovympOd pondělí 15. prosince začnou platit nové upravené jízdní řády městské autobusové dopravy v Litoměřicích, a to pro všechny čtyři linky. Při jejich zpracování bylo přihlédnuto k dosavadním zkušenostem s provozem, kterého se v Litoměřicích od července oficiálně chopila společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. S ohledem na provozně technické možnosti dané uzavřenou 10letou smlouvou město ve spolupráci s dopravcem zohlednilo i celou řadu námětů a připomínek od občanů.

 

U všech čtyř linek dochází k vynechání některých spojů a souvisejícím úpravám časových poloh u jiných, což umožní spolehlivější dodržování jízdních řádů v dopravních špičkách a zajistí lepší návaznost na vlaková spojení. Toto bylo jedním ze zaslaných podnětů ze strany obyvatel. Na lince B například dojde ke změně u spoje 7, který nyní v 5.51 hodin naveze zaměstnance do nemocnice na 6. hodinu a spoj 5 zároveň lépe navazuje na vlaky přijíždějící v 5.26 a 5.30 hodin nebo stejně tak spoj 11 lépe navazuje na vlaky v 7.26 a 7.30 hodin.

Na lince C bude nově zavedeno žádané zajíždění na Mírové náměstí při zpáteční cestě (spoje 9 až 15). Linka A nově umožní vstřícnější přepravu pracovníků do obchodního centra a večer zpět, kdy na základě žádostí vznikne nová ranní obsluha do zaměstnání v čase 7.21 hodin a večerní spoj odveze pracovníky z centra po pracovní době ve 20.10 hodin. Na lince D došlo mj. např. k uspíšení některých spojů o 15 minut, díky čemuž bude výrazně časově vstřícnější přestup (5 minut) na linku A jedoucí k obchodnímu centru.      

„Změny jsou dílčí, jedná se o částečnou úpravu vedoucí ke zlepšení autobusové dopravy, neovlivňující celkové fungování systému městské dopravy,“ ubezpečil Jan Jakub, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích.

 

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu