Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání Svornost

Obyvatelé Svornosti požadují „třicítku“ v Revoluční ulici

Veřejná diskusní fóra občanů s vedením města pokračují. První ze šesti plánovaných jarních setkání proběhlo v úterý na ZŠ Havlíčkova s obyvateli sídliště Svornost.

Za město byli přítomni místostarosta Lukas Wünsch, radní Filip Hrbek a Petr Hošek, zastupitel Petr Hermann, koordinátorky Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková s Ladislavou Čelkovou, pracovnice odboru životního prostředí Miroslava Jirků a městský strážník Robert Čelko. Občanů dorazila necelá dvacítka.

V úvodu diskuse bylo hlavním tématem parkování, které je probíráno prakticky na každém setkání napříč lokalitami. V případě Svornosti se řešilo pokutování špatně zaparkovaných aut poblíž centra Srdíčko či nedostatek míst k odstavení vozidla v Revoluční ulici. V ní by lidé přivítali snížení maximální povolené rychlosti na 30 km/h. „Řidiči tu jezdí neskutečnou rychlostí, určitě by to bylo vhodné řešení. Ze začátku by se porušování pokutovalo, mezi lidmi by se to rozkřiklo a myslím, že by se ulice stala bezpečnější,“ prohlásil jeden z účastníků setkání. „Návrhem se budeme zabývat,“ slíbil místostarosta Lukas Wünsch.

Podněty občanů byly tradičně zapisovány na tabuli a přítomní je poté hodnotili prostřednictvím samolepek. Nejvíc zdejší obyvatele trápí nedostatečná kapacita kontejnerů na tříděný odpad, konkrétně na sklo či kovy. Na druhém místě skončila již zmíněná dopravní situace v Revoluční a na třetím přechod pro chodce na křižovatce ulic Havlíčkova a Nezvalova, kde jsou podle diskutujících vinou špatně parkujících aut nedostatečně vidět přecházející chodci, hlavně děti.

Diskutovanými tématy pak bylo například sekání trávy, prověření možnosti zjednosměrnění některých ulic, revitalizace hřiště u křižovatky ulic M. Majerové a Revoluční či zlepšení dostupnosti parkoviště u Penny marketu pro jeho zákazníky. Pochvalu pak dostalo například množství zeleně.

Všemi podněty se bude zabývat rada města a vedoucí příslušných odborů městského úřadu. Další diskusní fórum se uskuteční v úterý 26. dubna v zasedací síni Felixe Holzmanna na radnici na Mírovém náměstí. Své názory tentokrát přijdou vyjádřit obyvatelé centra města.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu