Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Obyvatelé pokratického sídliště řešili třetí etapu revitalizace

sidlmpNecelá dvacítka lidí se včera odpoledne zúčastnila procházky pokratickým sídlištěm, která se uskutečnila za doprovodu architektů, představitelů města a pracovníků městského úřadu. Společně procházeli prostory kolem panelových domů v ulicích Kubínova, U Kapličky a Na Výsluní, tedy místa, kterých se dotkne třetí etapa regenerace sídliště nacházející se ve stadiu příprav.

Vedení radnice chtělo slyšet od obyvatel této části, co se jim zde nelíbí, je třeba změnit a naopak co by chtěli zachovat.

Lidé se zajímali o lokální problémy, způsob řešení prostranství před jejich domy, možnosti v kácení stromů, oplocení hřiště, upozorňovali na hromadící se vodu v případě silnějšího deště. „Nejvíce diskutovaným problémem však byl nedostatek parkovacích míst,“ informoval místostarosta Václav Červín. Bohužel hustota zdejší zástavby neumožňuje výraznější zvýšení počtu parkovacích míst. „Některé návrhy budeme moci zrealizovat tak, aby míst přibylo, ale bohužel ne v takové míře, jak by bylo potřeba,“ konstatuje místostarosta.

Diskusi s obyvateli předcházelo slavnostní zakončení první etapy revitalizace pokratického sídliště. Zahrnovala především okolí Pokratického potoka a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy. Vybudováno bylo odpočinkové místo s herními prvky, osazen nový mobiliář, došlo k úpravám stávající komunikace, rekonstrukci chodníků a výsadbě nové zeleně. Stavebně nejnáročnější byla oprava lávky u teplovodu.

Město Litoměřice v těchto dnech uspělo i se svou žádostí o dotaci na druhou etapu regenerace sídliště Pokratice. Od Ministerstva pro místní rozvoj ČR získá čtyři miliony korun, další dva miliony přidá ze svého. Realizována bude ve druhé polovině letošního roku.
Druhá etapa se tentokráte dotkne okolí domů Pokratická 50, 52, 54, 56 a U Kapličky 6, 7, 8, 9. „Zahrnuje úpravy stávajících povrchů a budování nových pěších tras, stavební úpravy vedoucí ke zvýšení bezpečnosti chodců, včetně bezbariérového řešení, dále revize a doplnění nového osvětlení, například u přechodů a přechodových míst, obnovu zeleně, řeší sběr komunálního a separovaného odpadu, osazení mobiliáře a podobně,“ informovala Dana Svobodová z odboru územního rozvoje městského úřadu. V projektu jsou zohledněny i názory a požadavky, které vzešly z ankety mezi obyvateli této lokality, uskutečněné na přelomu listopadu a prosince. Svůj názor následně ústně vyjádřily i zhruba dvě desítky lidí, kteří se 30. listopadu setkali s architektem a zástupci města při procházce dotčeným územím.

Regenerace pokratického sídliště má celkem šest etap. Třetí etapa plánovaná pro rok 2017, k níž se obyvatelé včera vyjadřovali, má řešit prostory v okolí panelových domů v ulicích Kubínova, U Kapličky, Na Výsluní. Změny se dotknou nejen parkování, ale také tamních hřišť. Počítá se také s úpravou cest a doplněním zeleně a mobiliáře. V dalších etapách pak dojde k regeneraci Ladovy ulice a ulic Alfonse Muchy a Janáčkova.

„Pokud bude město Litoměřice i nadále úspěšné v čerpání žádostí o dotaci na regeneraci panelového sídliště Pokratice jako dosud, skončit může v roce 2020,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

 

Veřejnost měla příležitost vyjádřit se k úpravám navrhovaným v rámci 3. etapy regenerace sídliště. 

dvp 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na následujících fotografiích vidíme výsledky první etapy regenerace pokratického sídliště. 

sidl1vp

sidl2vp

sidl3vp

sidl4vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu