NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Obyvatelé opět rozhodnou o využití části peněz z městského rozpočtu

bosastezkampMáte zajímavý nápad, jehož realizace by mohla být pro město Litoměřice přínosem, ale chybí vám na něj peníze? I letos dostáváte možnost získat až 200 tisíc korun v případě, že do 29. března 2019 zpracujete projekt, zajistíte jeho podporu u 30 osob a odevzdáte svůj návrh městu.

 

Včera odstartoval již čtvrtý ročník participativního rozpočtování v Litoměřicích, kdy radnice nabízí obyvatelům možnost zapojit se do rozhodování o využití části peněz z městského rozpočtu. Letos však dochází k několika změnám. Oproti minulým letům se snížil počet lidí, kteří musí podávaný nápad podpořit, a to z 50 na již zmiňovaných 30. Snížil se dolní limit celkových nákladů z 50 na 20 tisíc korun. Šanci tedy letos mají i menší záměry. Musí jít o projekt majetkového charakteru realizovaný na majetku ve vlastnictví města, na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově s volným přístupem pro každého. (Kompletní pravidla v odkaze).

„O vítězném projektu rozhodnou i letos obyvatelé. Na konci dubna proběhne prostřednictvím tištěných dotazníků na infocentru a aplikace Mobilní rozhlas hlasování, vítěze pak město bude znát koncem května. K samotné realizaci dojde ve druhé polovině roku,“ předeslala Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, s tím, že touto formou mobilního rozhlasu proběhne hlasování vůbec poprvé. V minulých letech totiž o vítězi rozhodli obyvatelé na veřejném diskusním fóru Desatero Litoměřic.

V minulém roce obyvatele nejvíce zaujal projekt s názvem „Zelená oáza ve středu města“, díky kterému se dvůr za ZŠ Lingua Universal proměnil v odpočinkovou zónu. V roce 2017 byla v rámci této akce vybudována Bosá stezka v areálu ZŠ U Stadionu, v roce 2016 lanová dráha na úpatí Mostné hory.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu