Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Obyvatelé Litoměřic přišli diskutovat o dopravě roku 2030+

vizionmpSpolečně tvořit vize dopravy města pro rok 2030 a dále přišlo včera do hradu několik desítek litoměřických obyvatel. Konala se zde akce s názvem „Litoměřice dostupné všem? Jaká bude doprava do roku 2030+?“

 

Diskutující si mohli hned při příchodu zvolit, která z tří navržených vizí rozvoje dopravy v Litoměřicích je jim nejbližší, a té se pak ve skupinách věnovali. Inspirovat se mohli také z příkladů měst v zahraničí a v dalších informačních materiálech, které organizátoři připravili. Mezi konkrétními návrhy vznesenými obyvateli zaznělo například navýšení linek MHD, zvýšení plynulosti automobilové dopravy pomocí zelených vln a podchodů, výstavba nabíjecích stanic pro elektromobily, omezení nákladního tranzitu v centru či preference chůze ve vybraných zónách.

„Rozpracované vize s návrhy obyvatel si nyní převezmou dopravní experti z Centra dopravního výzkumu, kteří s využitím připomínek a podnětů od veřejnosti vize dopracují. K nim se budou moci v průběhu ledna opět vyjadřovat sami obyvatelé v anketě. Výsledky pak posoudí řídící výbor Plánu udržitelné městské mobility a poslední slovo budou mít političtí zástupci města,“ vysvětlila následující postup Hana Brůhová, koordinátorka Plánu udržitelné městské mobility (PUMM). Včerejší setkání bylo v tvorbě PUMM, který se stane pomyslným odrazovým můstkem pro přijetí zcela zásadních kroků, důležitým milníkem. Pomůže totiž nastavit dlouhodobé priority a cíle města v oblasti dopravy, a tím také ovlivní výběr v budoucnu realizovaných opatření.

Součástí večera bylo i představení výsledků rozsáhlého dopravního výzkumu, který v Litoměřicích proběhl v minulém roce, a také předání cen vítězům výtvarné soutěže dětí s názvem „Litoměřice 2050: Moje představa o dopravě“. Akce byla financována z prostředků EU – Evropský fond pro regionální rozvoj.

Výstupy z dopravního výzkumu a aktuální informace o aktivitách města k tvorbě Plánu mobility najdou obyvatelé na webových stránkách www.litomericedostupnevsem.cz.

 

 

eusn cz


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu