Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oblastní muzeum se představí v čase. Projde proměnou?

tomas wiesner mpOblastní muzeum v Litoměřicích se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci. O jejím termínu však ještě nebylo rozhodnuto. Muzeum proto vytvořilo urychlený výstavní plán pro první polovinu roku 2018. Nebude se však jednat o „nouzové řešení“. Muzeum připravuje na výstavu představující historii objektu bývalé radnice. Budova se rozloučí s občany a představí se v novém.

 

„V první fázi jsme rozhodli o prodloužení stávající autorské výstavy Tajemství barokní knihy, o kterou je velký zájem,“ sdělil k programu na letošní rok ředitel Oblastního muzea v Litoměřicích Tomáš Wiesner. Muzeum až do dubna 2018 připravuje komentované prohlídky a také pokračování série workshopů zabývajícími se nejen knihařskými technikami. „Výstava Tajemství barokní knihy je naprosto unikátní, kreativní a náročná. Dalších 10 až 12 let nic podobného připravovat nebudeme,“ dodal ředitel Tomáš Wiesner.

Vzhledem k plánované rekonstrukci významné historické budovy bývalé radnice města Litoměřice, která první expozici muzea nabídla v roce 1910, připravuje Oblastní muzeum v Litoměřicích výstavu „Jak šel čas…“ s podtitulkem „Muzeum na fotografiích“. „Chceme připomenout historii této významné budovy od jejího vzniku až po současnost. Kromě fotografií, kterých má muzeum ve sbírce okolo 10 tisíc, vystavíme také archiválie, 3D předměty, zvažujeme představení 3D vizualizace projektu na revitalizaci, projekce a podobně,“ informoval Tomáš Wiesner.

Projekt na revitalizaci budovy muzea spolu s žádostí o dotaci vypracovalo jako vlastník objektu město Litoměřice ve spolupráci s Oblastním muzeem Litoměřice, dokument následně předložilo Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP). V současné době se čeká, jak IROP o dotaci pro projekt s finanční náročností v hodnotě 50 milionů korun rozhodne.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu