Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Odpad u kontejnerů

Objemný odpad u kontejnerů přetrvává, pomozte hledat původce

Gauč, nábytek, a dokonce i vana byly v uplynulých dnech odloženy vedle kontejnerů v ulici Spojovací. A nejde o událost ojedinělou. Případy nezodpovědného a k okolí nešetrného chování tohoto druhu se v Litoměřicích opět množí. Občanům, kteří takto odloží odpad, přitom hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun.

U osob právnických je to pak až 300 tisíc korun. V poslední době pracovníci odboru životního prostředí řešili pět přestupků, kdy byli viníci dopadeni a dostali pokutu.

V ulici Spojovací se viníka podařilo odhalit. „Byl vyzván, aby nepořádek odklidil a za své jednání ponese následky,“ sdělila Kristýna Slabochová, referentka Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích. K obdobné situaci došlo v posledních dnech i v ulici Družstevní. Zde se bohužel viníka vypátrat nepodařilo. Město proto prosí obyvatele, aby si všímali takto nezodpovědného chování a v případě, že ho zaznamenají, kontaktovali městskou policii.

Neukázněnost některých občanů totiž dále zvyšuje náklady města na odpadové hospodářství. Technické služby denně vyvážejí tuny objemného odpadu, který je nepovoleně odkládán kolem kontejnerových stání. „Obdobné chování je přitom nepochopitelné, protože v Nerudově ulici funguje sběrný dvůr, kam mohou občané s trvalým pobytem v Litoměřicích zdarma ukládat odpad. Apelujeme na ně, aby ho co nejvíc využívali. Dovoz nového nábytku si zařídí, ale zapomínají na odvoz vysloužilého,“ posteskla si referentka odboru životního prostředí Kristýna Slabochová.

Objem komunálního odpadu dále narůstá. Město na situaci reaguje mj. zvýšením četnosti svozu v nejpostiženějších lokalitách. Příkladem je svoz papíru, kde ve vytipovaných místech bude svážen třikrát v týdnu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu