Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

muzeum

Objekt staré radnice bude rekonstruován

Objekt staré radnice, jenž je národní kulturní památkou a v současné době v něm sídlí Oblastní muzeum, čeká stavebně náročná modernizace. Město Litoměřice získalo z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 43 milionů korun na realizaci projektu vyčísleného na 48 milionů korun.

„Kompletní rekonstrukcí za dodržení přísných podmínek stanovených s ohledem na unikátnost objektu památkáři projde interiér muzea, fasáda i střecha budovy. V prostoru, kde doposud sídlil butik s oblečením, vznikne návštěvnické centrum s recepcí, obchůdkem, šatnou a kompletním zázemím. Počítá se také s výtahem z dvorního traktu, který zajistí bezbariérový přístup handicapovaným návštěvníkům muzea,“ charakterizovala projekt Andrea Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu.

Zatímco vlastníkem objektu je město Litoměřice, zřizovatelem Oblastního muzea, který v něm sídlí, je Ústecký kraj. Ten přislíbil modernizaci a zatraktivnění expozice s využitím inovativních a edukativních prvků tak, aby byla pro návštěvníky atraktivnější.

„Předpokládáme, že stavbu zahájíme ve druhé polovině příštího roku. Bohužel zhruba dva roky bude v té souvislosti uzavřeno návštěvníkům muzeum,“ dodala Andrea Křížová. Předpokládaná doba realizace projektu je dva roky od zahájení stavby.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu