Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Objekt Rozmarýnu čeká revitalizace

bendovarozmarynmpRekonstrukce školních objektů pokračuje další významnou investicí. Po revitalizaci Základní školy U Stadionu a čtyř mateřských škol v roce 2015 přijde letos na řadu objekt Domu dětí a mládeže Rozmarýn v Plešivecké ulici. „Opět jsme byli úspěšní s žádostí o dotaci u Státního fondu životního prostředí, a to v rámci výzvy zaměřené na úspory energií. Podařilo se nám získat finanční podporu ve výši téměř 2,3 milionu korun. Zbývajících zhruba 4,5 milionu půjde z rozpočtu města,“ informoval místostarosta Václav Červín.

V rámci projektu celkové rekonstrukce dojde k výměně oken, zateplení pláště a střechy, na kterou bude instalována malá fotovoltaická elektrárna. Součástí je instalace nové vzduchotechniky a částečná rekonstrukce stávající otopné soustavy. Celý projekt významně přispěje ke snížení energetické náročnosti budovy a zvýší uživatelský komfort pro téměř tisícovku dětí, které celoročně navštěvují toto volnočasové zařízení, jež funguje jako příspěvková organizace města.

Stavební práce budou probíhat od počátku června přes celé letní prázdniny tak, aby mohl nový školní rok začít v novém prostředí. „Děti o příměstské tábory neochudíme. Proběhnou v náhradních prostorách, i když v jiném režimu, než byli rodiče i děti zvyklí v předchozích letech,“ uvedla ředitelka Rozmarýnu Zuzana Bendová, podle níž je proto dobré sledovat webové stránky organizace. Informace zde totiž budou v dostatečném předstihu zveřejněny.

Obdobně pokračuje i modernizace mateřských škol. Dva miliony korun jsou pro letošek připraveny pro Mašinku ve Vančurově ulici. V případě objektu vilového typu nacházejícího se v ochranném pásmu městské památkové rezervace dojde k výměně oken a částečnému zateplení půdních prostor. Z celkového výčtu mateřských škol zřizovaných městem již chybí jen rekonstrukce školek v Alšově a Mládežnické ulici. „V jejich případě zatím došlo pouze k výměně oken, jimiž docházelo k největším energetickým únikům. Zateplení objektů, včetně nové fasády, plánujeme pro příští rok. I v jejich případě se pokusíme uspět s žádostí o dotaci,“ dodal místostarosta Červín.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu