Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Občané Litoměřic si přejí modernější bazén

desatero22mpObyvatelé Litoměřic si nejvíce ze všeho přejí modernizaci a rozšíření plaveckého bazénu, opravu letního kina, přemístění základní umělecké školy na velitelství a zklidnění provozu v centru města. Náměty, které v dubnu získaly nejvyšší počet hlasů při veřejné diskusi „Desatero problémů Litoměřic“, potvrdila v těchto dnech uzavřená a vyhodnocená anketa probíhající na webových stránkách Zdravého města Litoměřice a souběžně s tím uskutečněný sociologický průzkum. 

 

V rámci Desatera mohl kdokoliv z obyvatel navrhnout jakékoliv změny, které by ve městě rád viděl. Šestnáct nejpalčivějších problémů vyřčených na veřejné diskuzi postoupilo do internetového hlasování, které bylo nedávno ukončeno. Zde mohl opět kdokoliv z obyvatel bodovat vybrané problémy. Touto formou svůj názor vyjádřilo 377 občanů. Během doby hlasování navíc proběhl sociologický průzkum a i jeho vyhodnocení má nyní radnice k dispozici. Zúčastnilo se ho 504 respondentů. Zatímco mezi mladšími dominovala přání týkající se zábavy a sportu, starší generace preferovala především klid ve městě. Rozdílně uvažovali i muži a ženy. Dámská část hlasovala spíše pro stěhování ZUŠ, muži prosazovali atletický ovál u Základní školy Havlíčkova.

 „Z veřejné diskuze, z ankety i průzkumu vzešel celkový souhrn výsledků. Prvních 7 návrhů nyní postupuje k dalšímu jednání o jejich realizaci. Všemi se budeme podrobně zabývat, některá řešení však jsou dlouhodobého charakteru,“ vysvětlila Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Kromě uvedených čtyř námětů do výběru k řešení postoupilo ještě vybudování startovacích bytů, zvýšení kapacity psychiatrické a psychologické péče ve městě a vytvoření zázemí (uzamykatelných skříněk) pro návštěvníky Střeleckého ostrova. Skříňky již město na ostrov umístilo. Částečně je splněný i požadavek na zvýšení kapacity psychologické péče. Na Oddělení sociálně právní ochrany dětí městského úřadu (OSPOD) již začala pracovat psycholožka, která je k dispozici dětem spadajícím pod OSPOD a pro žáky litoměřických škol. Město intenzivně hledá i řešení již zmíněného zklidnění provozu v centru. Už od loňského roku ve spolupráci s partnery a obyvateli města pracuje na tvorbě Plánu udržitelné městské mobility, který dokončí během roku 2019. Stane se pomyslným odrazovým můstkem pro přijetí zcela zásadních kroků, mimo jiných právě zklidnění dopravy ve městě. V loňském roce se mezi návrhy obyvatel objevila například revitalizace městské tržnice. Na té město v současné době usilovně pracuje a bude v nejbližší době dokončena.

Stejně intenzivně, jako náměty dospělých, se město zabývá i nápady dětí. Výsledky  „Mladého fóra“ přineseme v nejbližších dnech v samostatném článku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu