Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sdílená dílna

O peníze z participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice usiluje šest projektů

Celkem šest projektů vzešlých z nápadů obyvatel města má šanci na realizaci v rámci aktuálního ročníku participativního ročníku Tvoříme Litoměřice. O tom, který z nich to bude, může nyní svými hlasy rozhodnout veřejnost v právě spuštěné anketě.

Hlasovat a podpořit vybraný nápad je možné až do 30. dubna prostřednictvím mobilního rozhlasu ZDE

Každý hlasující má k dispozici dva hlasy. Ty může přidělit buď jednomu z projektů nebo je rozdělit mezi návrhy dva. 

A jaké nápady v letošním roce o podporu usilují? Prvním z nich je Bezpečné dětské hřiště na Kocandě, kde je cílem zvýšení bezpečnosti hrajících si dětí na hřišti mezi ulicemi Růžovka a Hrubínova.

Zlepšení prostředí na sídlišti Cihelna si za cíl klade druhý námět, který spočívá v úpravách prostoru mezi Rákosníčkovým hřištěm a workoutovým hřištěm v Mládežnické ulici.   

Třetí z projektů s názvem Více bezpečí v Pokraticích, počítá s pořízením mobilní kamery, jež by dohlížela na pořádek v uvedené lokalitě.

Lidé mohou hlasovat také pro projekt obnovy veřejného ohniště v prostoru mezi ulicemi Michalovická a Mládežnická nebo pro vytvoření odpočinkového místa v podobě závěsných houpacích sítí na Střeleckém ostrově.

Prostor pro klidné a bezpečné převlékání a pro uložení osobních věcí je cílem šestého z projektů, jež řeší vybudování zázemí pro otužilce na Střeleckém ostrově.

Do aktuálního ročníku participativního rozpočtu Litoměřičané poslali dohromady 14 nápadů. Ne všechny však splňovaly potřebná kritéria stanovená pravidly participativního rozpočtu.

Participativní rozpočet je jedním z důležitých principů podílení se občanů na organizaci města. Zdravé město Litoměřice ho vypisuje od roku 2016, přičemž za tu dobu vzniklo už několik zajímavých projektů. Jedná se například o bosou stezku v areálu Základní školy U Stadionu, dětské hřiště u Základní školy Havlíčkova nebo dovybavení sdílené dílny Institutu technického vzdělávání.

Foto: V předchozím ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice uspěla se svým nápadem Sdílna. Na snímku je její zakladatel Jiří Rudolf.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu