Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Antigenní testy

O antigenní testy je velký zájem. Volné termíny rychle mizí

První den antigenního testování zdarma (ve středu 16. prosince) využilo v Litoměřicích 63 lidí. Devět výsledků bylo pozitivních. Volné termíny rychle mizí. Do Vánoc jich už moc nezbývá.

„V tuto chvíli jsou téměř obsazené. Stává se však, že lidé se zaregistrují, ale za několik hodin si to rozmyslí a odhlásí se. Termíny se tak mohou uvolňovat,“ sdělila Naděžda Křečková, tisková mluvčí litoměřické nemocnice. „Situaci nám také ztěžují občané, kteří se zaregistrují i několikrát a pak se teprve rozhodnou, kdy opravdu přijdou. Apeluji na všechny, aby testování brali co nejvíc vážně,“ dodala.

Nemocnice na velký zájem veřejnosti zareagovala navýšením časových slot, které mají lidé při registraci k dispozici. Kromě těch klasických od 10 do 11 hodin a od 11 do 12 hodin přidala i třetí, a to od 12 do 12.30. Pracovníci jsou schopni za jednu hodinu odbavit kolem tří desítek zájemců. „Oproti PCR testům, kde formuláře dopředu připravují praktičtí lékaři, musíme u antigenních testů veškeré papírování dělat na místě my. Čas odbavení je tak individuální, ale netrvá víc než několik minut,“ vysvětlila Naděžda Křečková s tím, že po ukončení testování veřejnosti probíhá testování zaměstnanců.

Na test by měli chodit pouze lidé, kteří se dopředu zaregistrují na stránkách nemocnice. Ti, kteří přijdou bez ohlášení, pak musejí čekat, a ne vždy jsou k pracovníkům ohleduplní. „Několik nepříjemných situací jsme hned první den zažili. Vyzýváme proto touto cestou veřejnost k registracím. Všichni zaregistrovaní budou otestováni,“ upozornila tisková mluvčí.

Antigenní testování je hrazeno zdravotními pojišťovnami a v Česku bude probíhat do 15. ledna. Probíhá výtěrem z nosu. Výsledek je znám cca 30 minut po provedení testu. Testovaný dostane po provedeném antigenním testu potvrzení o výsledku. V případě pozitivního antigenního testu bude testovaná osoba vyzvána k provedení PCR vyšetření, ke kterému se dostaví v čase určeném personálem odběrového místa.

Foto Karel Pech

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu