Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nový zvedací systém v SRDÍČKU pomáhá uživatelům i zaměstnancům

srdickoPřekvapení, radost, smích a emoce dnes zavládly v Centru pro zdravotně postižené děti a mládež SRDÍČKO, příspěvkové organizaci města. Chvíle dojetí zprostředkoval nový stropní zvedací systém, díky kterému mohou děti i mladiství upoutaní na invalidní vozík vstát a chodit. V manipulaci s uživateli pomáhá také zaměstnancům.

„Je to pro náš denní stacionář velký pokrok a dostáváme se tak na úroveň převyšující jiné denní stacionáře v republice. Systém pomáhá v nácviku chůze uživatelům s omezenou pohyblivostí i v jejich přenosu. Ten byl doposud náročný a museli jej vykonávat dva zaměstnanci. Stropní zvedací systém obslouží zaměstnanec jeden,“ vysvětlila ředitelka SRDÍČKA Ivana Humlová.

Město přispělo na modernizaci zařízení pro uživatele SRDÍČKA ze svého rozpočtu celkovou částkou 600 tisíc korun. Při předání nechyběl místostarosta Pavel Grund a vedoucí odboru sociálních služeb a zdravotnictví litoměřického městského úřadu Renáta Jurková. „Největší potěšení pro nás je vidět úsměv dětí poznávajících pohyb, který by bez tohoto zařízení nikdy nezažily,“ dodala Renáta Jurková.

„Synovi se to očividně moc líbilo. Pohyb potřebuje. Zkoušeli jsme i chodítko, ale není to totéž. Z nového systému jsme nadšení,“ podělila se o své pocity maminka Jaroslava Růžičková. Její slova potvrdil syn Josef srdečným úsměvem.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu