Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

deti

Nový školní rok je za dveřmi, základní školy dokončují přípravy

V litoměřických základních školách dokončují zaměstnanci poslední přípravy na nadcházející školní rok. Žáci usednou do svých lavic v úterý 1. září po jarní koronakrizi a letních prázdninách v klasickém režimu. Povinnost nosit roušky je prozatím otázkou, dbát se bude na zvýšenou hygienu či častější větrání ve třídách. Dezinfekční prostředky zajišťují školy s podporou města Litoměřice.

„Vzhledem k proměnlivé situaci získáváme informace ze dne na den, školy jsou však připravené respektovat veškerá doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a České školní inspekce. Proběhla porada ředitelů základních a mateřských škol, centrální školní jídelny, základní umělecké školy a Domu dětí a mládeže Rozmarýn, na které jsme už jen společně doladili postupy a procesy tak, aby byly v průběhu nadcházejícího školního roku dopady na prezenční výuku co možná nejmenší,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Pedagogové budou v prvních dnech výuky upínat pozornost mimo jiné na vyhodnocení míry znalostí, které žáci načerpali v průběhu distanční výuky. Následně budou usilovat o sjednocení spolužáků v učivu. Zaměří se zejména na hlavní předměty, jakými jsou matematika či český jazyk. Školní rok značně ovlivní také vyjádření ministerstva školství, které doporučuje omezit styk žáků z různých tříd, což souvisí například s pořádáním kulturních akcí, turnajů nebo velkých společných akcí za účasti rodičů.

„Školám bude do konce roku 2020 z rozpočtu MŠMT poskytnuta navíc finanční podpora ve výši 20 tisíc korun na každý úvazek učitele, kterou může škola využít na rozšíření svého vybavení informačními technologiemi, ať již jde o nákupy nových notebooků, softwarů nebo dalších pomůcek potřebných k digitalizaci vzdělání, pokud by byla v budoucnu opět, byť v omezeném rozsahu, zajišťována distanční výuka,“ dodala vedoucí odboru Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu