Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice náměstí

Nový povrch sportoviště i hezčí zahrada. Školy a mateřinky čekají úpravy

Letní měsíce se v některých litoměřických mateřských i základních školách ponesou ve znamení modernizace a oprav. Nového umělého povrchu se dočká multifunkční sportovní hřiště v areálu Základní školy U Stadionu.

Novinkou u sportoviště umístěného uprostřed atletického oválu budou i čtyři stožáry s osvětlením, tak aby bylo možné ho využívat i ve večerních hodinách. Náklady jsou přibližně 1,5 milionu korun.

Vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová doplnila, že v této škole dojde k úpravám také ve sportovní hale, kterou využívají nejen žáci školy, ale také Slavoj BK Litoměřice.

„V hale dojde ke kompletní opravě palubovky a bude tam rekonstruován topný kanál. Změny doznají také toalety, které především při zápasech basketbalistů kapacitně nevyhovovaly. Nově za barem budou pouze pánské a dámské vzniknou na opačné straně haly,“ popsala Andrea Křížová. Práce budou probíhat na sklonku prázdnin a výuku nijak zásadně nenaruší. 

Na zrevitalizovanou zahradu se mohou těšit z Mateřské školy Sedmikráska v Ladově ulici. Zahradu čeká rozšíření a přibydou tam také nové herní prvky. Řada z nich je totiž více než patnáct let stará a dosluhuje. Děti si po úpravách, které vyjdou zhruba na půl milionu korun, užijí například nové skluzavky, prolézačky i aktivní herní prvky. 

V sousední mateřince Větrník je naplánovaná oprava střechy. Jedná se o poslední litoměřickou školku s plochou střechou, která dosud neprošla opravou. Do konce července bude dokončená i kompletní rekonstrukce atletického oválu v areálu Základní školy Havlíčkova. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu