Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Parkovací karty

Nový parkovací systém umožní uspokojit zájem dalších padesáti rezidentů

Nový parkovací systém zavedený v letošním roce v centru Litoměřic umožní pro příští rok vydat více parkovacích karet lidem, kteří na ni mají v této části města nárok. Uspokojeno bude dalších padesát žadatelů, kteří o ně projevili v letošním roce zájem.

Po vydání těchto dalších parkovacích karet je bude vlastnit 550 oprávněných žadatelů, tedy lidí, kteří v centru mají buď trvalé bydliště nebo v placené zóně podnikají. Celkem je v centru 850 parkovacích míst. Od letošního roku je zde možné parkovat kdekoliv. Předplatitelé již nemají vyhrazené místo, což se osvědčilo. Někteří lidé totiž odjíždějí ráno do práce a až do jejich návratu byla jejich místa prázdná. Naopak podnikatelé zde parkují většinou přes den a večer a v noci pak pro změnu místa uvolňují rezidentům. Parkování v centru je tak nyní pro všechny flexibilnější. Navíc všichni zájemci o parkovací karty je již dostali, tedy i ti, kteří na přidělení dříve čekali několik let. „V minulosti bylo 430 parkovacích míst rezervováno pouze pro předplatitele. Tím, že teď přesné místo nemají, získali lidé bez karet stejný počet míst k parkování v rámci celé placené zóny,“ vysvětlil Lukas Wünsch, místostarosta města.

Zájemci o parkovací karty se mohou stále registrovat na webu technických služeb. Rada města o jejich přidělení jedná jednou za šest měsíců. „Parkovací karta pro rezidenty stojí 1500 korun na rok, pro podnikatele pak 6500 korun na rok,“ doplnil Petr Kurc z Technických služeb města Litoměřice s tím, že platby za parkovací karty na rok 2022 budou probíhat od 22. listopadu do 3. prosince.

Celý parkovací systém v Litoměřicích je plně elektronický. Řidiči tak nemusejí za okna svých automobilů dávat parkovací lístky (ty v případě platby u automatů slouží jen jako daňový doklad). Městská policie uhrazení parkovného kontroluje pomocí aplikace. Platit parkovné je možné hotově nebo kartou u automatů případně z chytrého telefonu prostřednictvím aplikace MPLA.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu