Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nový komunitní plán určuje směr dalšího rozvoje sociálních služeb

planmpJak řešit složité životní situace dotýkající se sociální oblasti? Kde hledat pomoc? Které sociální služby město Litoměřice nabízí a jaké naopak chybí? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší právě vydaný a zastupiteli schválený 5. Komunitní plán sociálních služeb města Litoměřice.

„Litoměřice mají vysoce rozvinutou síť sociálních služeb, které z rozpočtu města významně podporujeme. Pro letošní rok téměř 20 miliony korun, což je v rámci Ústeckého kraje jedna z nejvyšších částek.,“ konstatuje místostarosta Pavel Grund, podle něhož patří při zajišťování sociálních služeb velké poděkování neziskovým organizacím. Nicméně stále je co zlepšovat Nový komunitní plán proto mapuje jak silné, tak slabé stránky systému. „Velkým úspěchem například bylo zavedení domácí hospicové péče. Na druhou stranu městu a okolí chybí pobytová služba, která by na několik dní v roce odlehčila rodinám pečujícím o mentálně postižené dospělé jedince,“ jmenuje konkrétní příklady vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.

Účelem komunitního plánování ve městě Litoměřice je vytvoření a udržení systému sociálních služeb s akcentem na jejich kvalitu, návaznost, kontinuitu, dostupnost, vyváženost poptávku i nabídku, hospodárnost a efektivitu financování. Plán odráží potřeby občanů, reálné potřeby města a určuje strategické priority v sociální oblasti.

„Na jeho zpracování se podíleli kromě města a krajského úřadu nejen poskytovatelé sociálních služeb ve městě a okolí, ale také jejich uživatelé, což bylo velmi přínosné,“ upozornila vedoucí Jurková. Práce byly rozděleny do čtyř skupin – jedna skupina mapovala potřeby osob se zdravotním postižení, druhá potřeby seniorů, třetí se zabývala rodinami, dětmi a mládeží, čtvrtá osobami v přechodné krizi, ohrožené drogou a etnickými menšinami.

Město Litoměřice takto plánuje rozvoj sociálních služeb na území obce s rozšířenou působností (tedy i pro Štětsko a Úštěcko) již od roku 2004.

 

Text pod foto: Místostarosta Pavel Grund při prezentaci 5. Komunitního plánu sociálních služeb ORP Litoměřice. Foto Andrea Neckařová 

planvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu