Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Filipínci na radnici

Nový filipínský velvyslanec v Česku navštívil Litoměřice

Nový velvyslanec Filipínské republiky v Česku J.E. p. Eduardo Meñez v pondělí poprvé navštívil Litoměřice společně se svými nejbližšími spolupracovníky. Na radnici ho přijalo kompletní vedení města v čele se starostou Radkem Löwym.

„Máme s Filipínami úzký vztah díky partnerským městům Calambě a Dapitanu. Proto si pan velvyslanec přijel naše město prohlédnout. Jedním z témat seznamovací návštěvy byly možnosti realizace společných akcí na poli kultury, ať už na velvyslanectví nebo u nás v Litoměřicích,“ sdělil Radek Löwy s tím, že jedním z důvodů je letošní výročí padesáti let od navázání diplomatických vztahů mezi oběma státy.

„Hovořili jsme také o možném propojení s kulturně kreativním centrem, které právě začínáme budovat, neboť Filipíny se vydaly stejnou cestou podpory kreativního průmyslu a jsou v současné době lídry na poli animace. Vyhledávají si je i velká hollywoodská studia,“ doplnil místostarosta Jiří Adámek.

Velvyslanec Meñez se poté podíval na Litoměřice z vyhlídkové věže Kalich s odborným výkladem. Následovala návštěva bašty, kde je umístěno muzeum významných osobností José Rizala a Ferdinanda Blumentritta.

Eduardo Meñez se do Litoměřic vrátí již příští týden ve společnosti české velvyslankyně na Filipínách. „Důvodem bude slavnostní předání tamních tradičních oděvů (tzv. barongů) a dále i tradičních dámských šatů, které byly vyrobeny speciálně pro expozici v Litoměřicích,“ vysvětlil Radek Löwy.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu