Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zastavka

Nové autobusové zastávky zdobí Litoměřice

První čtyři zbrusu nové autobusové zastávky zdobí Litoměřice. Navrženy byly speciálně pro Litoměřice v souladu s grafickým vizuálem města. Nechybí tedy nové logo. Zajímavostí jsou kostičky umístěné po celé ploše tvrzeného skla, jež ocenila Česká společnost ornitologická. Sítotisk na stěnách ve tvaru kostiček totiž má odrazovat ptactvo od případných kolizí. Dává mu šanci včas si všimnout nebezpečných ploch a bezpečně se jim vyhnout.

Přístup města, jež je podle zástupců zhotovitele, tedy firem AGC Flat Glass Czech a mmcite, v České republice inspirativní, ocenili dodavatelé tím, že jednu vyrobili pro Litoměřice zdarma. „Jde o úspěšnou ukázku spolupráce města, firem a neziskové organizace,“ upozornil tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

Nové zastávky byly umístěny na frekventovaných místech – dvě v ulici Na Valech, po jedné u Družby a na Vojtěšském náměstí. Všechny zastřešené zastávky ve městě mají být postupně v následujících letech vyměněny za nové. Cílem je zvýšit komfort cestujících, lépe je označit a vybavit, a to nejen odpadkovými koši, ale například i obrazovkou, která by cestující informovala, kde se jejich spoj momentálně nachází a za jak dlouho přijede. Renovace však čeká i ty nezastřešené.
„Jakým tempem jejich výměna a případné dovybavení bude pokračovat, si však netroufám v tuto chvíli odhadnout,“ říká místostarosta Lukas Wünsch.

Litoměřice podporují rozvoj městské autobusové dopravy několik posledních let. Jsou dokonce jedním z měst, kde je MAD zdarma.

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu