Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diakonie zahrada

Nová zahrada zlepšila prostředí v azylu pro maminky s dětmi

Příjemnější místo pro trávení volného času mají nově klienti Domova pro matky s dětmi, který v Liškově ulici provozuje litoměřické středisko organizace Diakonie. Nově zrevitalizovaná zahrada maminkám a jejich dětem nabízí místa pro posezení, herní prvky pro děti i květinové záhony a nové stromy.

Na čtvrtečním slavnostním otevření nechyběli sponzoři, díky kterým mohla Diakonie zahradu renovovat, a také zástupci města Litoměřice, jež neziskovou organizaci podporuje pravidelně.

„Matky s dětmi naši pomoc potřebují. Jsme velice rádi, že zde funguje takové zařízení. Naše město už řadu let s neziskovými organizacemi spolupracuje a Diakonie je jednou z nich. Bez práce neziskovek by město samo nikdo nezvládlo pokrýt tak širokou síť služeb a pomoci, jaká se tu nabízí,“ připomněl starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Práce na revitalizaci zahrady si Domov pro matky s dětmi mohl dovolit také díky darům litoměřického Deutschklubu, jehož členové mezi sebou vybírají pravidelné příspěvky a vždy za jedno pololetí je věnují na konkrétní účel a rovněž díky příspěvku ze sbírky Krabice online.

Domov pro matky s dětmi poskytuje azylové ubytování ženám s nezaopatřenými dětmi, případně těhotným, které se ocitly bez střechy nad hlavou. Doba přechodného bydlení spojeného s podpůrným sociálním programem zpravidla nepřevyšuje jeden rok. Snahou je, aby žena aktivně spolupracovala se sociálními pracovnicemi a dokázala svou nepříznivou situaci vyřešit a postavit se na vlastní nohy.

Službu od letošního jara vede Jana Zalabáková, jež tam přesídlila z jiného zařízení Diakonie. Předtím působila také jako učitelka v praktické škole v Dětském domově v Dlažkovicích.

„V našem zařízení je k dispozici osm bytů. Každá maminka tu může mít jedno až tři děti. V současné době tu bydlí sedm maminek, ta osmá se ale v nejbližších dnech nastěhuje. Pořadník máme neustále plný,“ uvedla vedoucí Zalabáková.

Kromě Diakonie podporuje město také ostatní neziskové organizace, které poskytují veřejné, dobročinné či sociální služby. Rozsáhlá síť je koordinována prostřednictvím Komunitního plánování. Pro oblast sociálních služeb letos město v dotačním programu počítá s částkou 5,5 milionu korun. 

Text + foto: Michaela Rozsypalová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu