Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nová sušící skříň na gastroenterologii nemocnice šetří čas i energie

Sestra nemocnice stojí u přístroje.Nové vybavení v hodnotě 2,5 miliónů korun získalo v uplynulém týdnu gastroenterologické pracoviště litoměřické nemocnice. Kromě videogastroskopu a videokolonoskopu jde také o sušící a skladovací skříň značky Olympus. 

„Tato skříň umožňuje nejen sušení endoskopů, ale zajišťuje také jejich skladování ve sterilním prostředí, a to po dobu až 7 dní. Endoskopy jsou v tomto zařízení vysušeny za pouhých 120 minut,“ vysvětlila hlavní přednosti nového vybavení gastroenteroložka litoměřické nemocnice Klára Záměčníková a doplnila, že sušení vnitřního i vnějšího povrchu endoskopů probíhá pomocí dvou nezávislých cyklů pro cirkulaci vzduchu, kdy vnitřní kanálky endoskopů jsou sušeny suchým stlačeným vzduchem a vnější povrchy jsou sušeny vzduchem cirkulovaným přes systém filtrů, včetně HEPA filtru.

Proudění vzduchu ve skříni je nepřetržitě monitorováno nezávislými sensory pro každé z osmi sušících stanovišť, kdy pomocí barevné kontrolky má personál pracoviště přehled nejen o stádiu sušení a také počtu hodin, po které zůstane endoskop ještě sterilní a tudíž připravený k okamžitému použití.

Zakoupení sušící a skladovací skříně na gastroenterologii znamená také velké úspory. Tyto jsou nejen časové, kdy odpadá každodenní ranní přemývání endoskopů, ale i finanční, představované úsporou vody, elektrické energie nebo desinfektoru. „Skladováním endoskopů ve svislé poloze se také prodlužuje jejich životnost,“ upozornila na nezanedbatelný fakt Klára Záměčníková.

Nové vybavení gastroenterologické ambulance litoměřické nemocnice bylo pořízeno díky dotaci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality, Nemocnice Litoměřice, a. s.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu