Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autobus do Prahy

Nová autobusová linka z Litoměřic do Prahy zahajuje provoz

Nová společná autobusová linka Ústeckého a Středočeského kraje z Litoměřic do Prahy vyjíždí. Cestující se s ní poprvé svezou v sobotu 2. září. Den předem proběhlo slavnostní uvedení do provozu na Mírovém náměstí. Toho se zúčastnilo kompletní vedení města či zástupci obou krajů.

„Než minulý dopravce výrazně zdražil jízdné, jezdila jsem do Prahy autobusem. Potom jsem však začala využívat vlak. Teď se však ráda znovu vrátím k cestování autobusem, neboť cena bude velice příznivá,“ sdělila obyvatelka Litoměřic Milena Forejtová, která do hlavního města dojíždí třikrát týdně.

První měsíc budou na trase jezdit dvanáctimetrové autobusy. Na Mírovém náměstí pak byl veřejnosti představen větší vůz, který bude linku obhospodařovat od října. „Zahájení provozu s sebou přináší určitá opatření. Musíme předělat celý program bývalého dopravce, předat si licence apod. Je to běžný postup při zahájení provozu nové linky,“ vysvětlil Zdeněk Šponar, ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje. „Indikace končícího provozovatele máme, stejně jako ze škol na trase. Uvidíme, kolik se nám do autobusů vrátí cestujících, kteří v průběhu roku přešli na dopravu auty. Nicméně mohu potvrdit, že od října opravdu na trasu vyjedou větší vozy,“ ubezpečil Zdeněk Šponar.

Jak jsme již informovali, z Litoměřic do Prahy se díky této lince dostanete za 90 korun nebo za 130 Kč s jízdenkou pro celou Prahu. Za 240 Kč se pak mohou cestující autobusem vypravit do Prahy třeba na celodenní výlet, využívat výhod hromadné dopravy hlavního města a vrátit se do Litoměřic.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu