Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

deti

Nouzový stav: Město Litoměřice opět zajistilo péči o děti rodičů vybraných profesí

Mateřské i základní školy v Litoměřicích jsou od prvního březnového dne s ohledem na epidemiologickou situaci spojenou s onemocněním COVID-19 na základě usnesení vlády uzavřené.

Provoz některých služeb byl přerušen také v Centru pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko, příspěvková organizace, respektive dětské skupině „Jesličky“ a „Zdravá školička“. Město Litoměřice jako obec s rozšířenou působností (ORP) je opět připraveno postarat se o děti rodičů fungujících v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS), pracovníků v sociálních službách a dalších profesí.

Mateřská škola Litoměřice, příspěvková organizace města, pečuje o děti od 2 do 6 let a supluje také na určitý čas hlídání nejmenších z Centra Srdíčko. „V mateřské škole Delfínek v Baarově ulici jsme vyčlenili samostatný pavilon pro děti ve věku od dvou do šesti let pocházející z okolních obcí v rámci ORP Litoměřice. Druhý pavilon MŠ Delfínek je k dispozici dětem, které sem běžně dochází a jejichž rodiče vykonávají profese vyjmenované v usnesení Vlády ČR a v nařízení hejtmana. Ostatní děti rodičů vybraných profesí navštěvují své kmenové mateřské školy tak, jak jsou zvyklé. Jsme rádi, že jsme mohli ponechat otevřené všechny provozovny, byť jen pro některé děti,“ uvedla Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřské školy Litoměřice.

Počátkem dnešního dne mohou do mateřské školy přivést děti zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, Úřadu práce České republiky, České správy sociálního zabezpečení, Finanční správy ČR, České pošty, školských zařízení, zařízení školního stravování a další. Kompletní seznam a další informace na webu https://www.skolky-ltm.cz/.

Základní škola U Stadionu v Litoměřicích je i nadále vyčleněna pro potřeby hlídání dětí ve věku od 6 do 10 let pracovníků výše zmiňovaných profesí. Péče o malé školáky začíná po skončení jarních prázdnin od 8. března, potrvá prozatím do 21. března. „Dohled v době distanční výuky je zajištěn každý všední den od 6:30 do 16:30. Děti nemohou vykazovat viditelné příznaky onemocnění či mít zvýšenou teplotu. Postaráno je o ně ve školní družině,“ připomněla vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Rodiče, kteří chtěli službu využít i v průběhu jarních prázdnin, nahlásili dítě do pondělí 1. března. Kompletní informace naleznete na webu školy https://www.ustadionu.cz/.

Foto: Město Litoměřice, ilustrační


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu