Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Logo Srdcař Litoměřic

Nominace na Srdcaře Litoměřic byly prodlouženy do poloviny července

Víte o člověku, který nezištně a na úkor svého volného času vykonává v Litoměřicích dobrovolnickou činnost s cílem potěšit, udělat radost nebo pomoci druhým? Pak neváhejte a nominujte ho do ankety Srdcař Litoměřic.

Osobností, které ve městě ochotně pomáhají, je celá řada. Návrhy na jejich ocenění je možné posílat v prodlouženém termínu do 15. července. A to prostřednictvím formuláře umístěného na stránkách Zdravého města Litoměřice (ZDE). Jména nominovaných následně budou zveřejněna, včetně popisu dobrovolnické činnosti. Hlasování veřejnosti proběhne v září formou ankety.  

„Víme, že tito lidé bývají skromní a o ocenění nestojí. Nicméně se domníváme, že slova díků nikdy nejsou nadbytečná a dokáží potěšit. Dobrovolnictví je totiž pro život každého města i obce nesmírně důležitá věc a my se touto anketou snažíme nejen poděkovat, ale i vzbudit zájem o dobrovolnickou činnost u dalších lidí a firem,“ poukázal na význam Srdcaře starosta Ladislav Chlupáč.

Anketa, jejíž pátý ročník byl právě vyhlášen, letos díky právě schválenému statutu (ZDE) doznala řadu změn. Zatímco dříve probíhalo zvlášť oceňování dobrovolníků jako fyzických osob a zvlášť podnikatelů jako právnických osob, nyní došlo ke sjednocení. „Nově lze nominovat ve čtyřech kategoriích: Podnikatel, Sociální věci a zdravotnictví, Kultura a vzdělávání a Sport,“ informovala koordinátorka ankety Ladislava Čelková s tím, že nominovat je možné také organizace.

Pro všechny nominované město uspořádá v listopadu slavnostní večer zpestřený kulturním programem s cílem poděkovat všem za činnost, která si zaslouží respekt nás všech.

„Vyhlášeni budou vítězové jednotlivých kategorií, kteří si odnesou křišťálové srdce z dílny litoměřického skláře Jana Huňáta a trička skutečných Srdcařů, vyrobená speciálně pro ně. Jmenován bude i patron příštího ročníku s nejvyšším počtem získaných hlasů,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová. Význam ankety, jejímž zakládajícím patronem je Diana Cepníková, podtrhne i nový grafický vizuál navržený studiem Svéráz, kterému logicky dominuje červené srdce.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu