Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nevyhovující přechod v Teplické ulici prochází úpravou

Přechod pro chodce v Teplické ulici v Litoměřicích, nacházející se v bezprostřední blízkosti pokratických závor, nebyl zcela bezpečný. V tomto týdnu proto dochází k úpravám, které mají zvýšit bezpečí chodců.

„Přechodová vzdálenost z jednoho okraje vozovky na druhý se totiž blížila hranici dvaceti metrů,“ vysvětlil, v čem tkvěl nedostatek, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub. Řešení proto hledal společně s odborem územního rozvoje, projektantem pro dopravní stavby a zástupci litoměřického dopravního inspektorátu Policie ČR.

Po několika odložených návrzích a studiích byl konečně nalezen konsenzus dotčených stran na konkrétním dopravním řešení. Podle něho by měl ve střední části přechodu vzniknout středový ostrůvek, v části přilehlé k chodníku a autobusové zastávce vysazená plocha, která umožní zkrátit přechodovou vzdálenost přes jízdní pruhy na v současnosti normami a předpisy požadovaných maximálních šest a půl, respektive sedm metrů.

Přechodové ostrůvky nejen významně zvýší bezpečnost chodců, ale i zpřehlední dopravu. „Zároveň dochází k jednoznačnému vymezení prostoru pro pohyb vozidel, který byl v dosavadní podobě křižovatky zcela ponechán nahodilosti a individuálnímu rozhodování řidičů. Situace v křižovatce tak byla často nepřehledná a nebezpečná, zejména pro chodce překonávající dlouhý úsek, což bylo neudržitelné,“ poukázal na význam a smysl úprav Jan Jakub.

Investice do dopravního řešení si dle předběžných odhadů vyžádá zhruba 100 tisíc korun potřebných pro realizaci dopravního značení a dalších 104 tisíc na stavební úpravy. Realizace dopravního značení již byla zahájena, celkové dokončení navržených změn proběhne v následujících klimaticky vhodných dnech.

„Z technického hlediska však jde pouze o přechodné řešení a dočasné opatření, nikoliv trvalou úpravu, čemuž odpovídají použité snadno demontovatelné prvky a zařízení a celkové technické řešení,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Vedení radnice totiž věří, že Ústecký kraj postaví i další etapy západní komunikace, jež budou navazovat na most generála Chábery. Vyústit by přitom měly právě u pokratických závor, čímž se charakter dopravního prostorového uspořádání, včetně umístění ostrůvku a jízdních pruhů, dočká změn.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu