Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice zachytila první dva pozitivní pacienty na koronavirus

nemocnicewPrvní případy pacientů, u kterých bylo testy prokázáno onemocnění COVID – 19, byly identifikovány v litoměřické nemocnici. Jde o ženu a muže ve věku 76 resp. 85 let, kteří zde byli v minulém týdnu na interním oddělení hospitalizováni v prvním případě pro dechové obtíže, a ve druhém pro několik hodin trvající horečnatý stav a dušnost.

 

Oba tito pacienti byli v okamžiku podezření na nákazu COVID – 19 přeloženi na infekční oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. V obou případech byla pozitivita testu na koronavirus litoměřické nemocnici zpětně sdělena telefonicky.

U obou těchto pacientů, bez rozdílu jako u všech ostatních osob hospitalizovaných v naší nemocnici, bylo po celou dobu hospitalizace postupováno dle zásad asepse a antisepse při současném dodržení všech hygienicko-epidemiologických norem a nařízení. Po dobu jejich hospitalizace bylo rovněž postupováno podle nařízení a algoritmů vydaných Ministerstvem zdravotnictví ČR. Navíc byla po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí přijata další opatření.

V důsledku potvrzení onemocnění COVID - 19 u těchto dvou pacientů dojde k provedení testů u všech indikovaných osob, které byly s nakaženými v kontaktu, a to jak u ošetřujícího personálu, tak u pacientů, u nichž nelze kontakt vyloučit. Ve spolupráci s územním pracovištěm krajské hygienické stanice mohou být tato opatření ještě rozšířena.

„Přestože je tato situace pro litoměřickou nemocnici zcela nová, postupoval personál zcela v souladu s přijatými postupy,“ ujistil předseda představenstva Radek Lončák a zdůraznil, že nemocnice již začátkem minulého týdne přistoupila ke kontrolám a roztřídění všech osob, které vstupují do nemocnice, kdy každému je změřena teplota, je vyzván k provedení dezinfekce rukou a nemá-li vlastní, je vybaven také látkovou rouškou. Osoby vykazující na vstupech do nemocnice příznaky respiračního onemocnění mohou být navíc podrobeny vyšetření lékařem na Centrálním příjmu, kde bude rozhodnuto o dalším postupu. Do této doby z důvodů zamezení šíření případné nákazy nebude tato osoba do areálu nemocnice vpuštěna. 

Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality
FOTO: N. Křečková
Vydáno dne: 26. 3. 2020

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu