Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

nemocnice

Nemocnice vybavila z dotace několik pracovišť

Dodávka vybavení pro ARO, operační sály a gastroenterologické pracoviště byla součástí druhé etapy projektu s názvem Zvýšení kvality návazné péče podpořeného Integrovaným regionálním operačním programem (IROP) v rámci výzvy č. 31. Hodnota těchto přístrojů je takřka 27 miliónů korun. Ve stejné etapě projektu, jehož celková hodnota šplhá ke sto miliónům, byly dodány také ultrazvukové přístroje v hodnotě přes deset milión korun.

 „Na anesteziologicko resuscitační oddělení směřovaly čtyři anesteziologické přístroje vyšší třídy včetně monitorů vitálních funkcí, pět plicních ventilátorů pro dlouhodobou ventilaci a pět ventilátorů transportních,“ vyjmenoval Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek, s doplněním, že již v září dostalo toto pracoviště ze stejné dotace také mobilní přístroj CRRT, sloužící pro kontinuální náhradu funkce ledvin (dialýzu), s monitorem k určení stupně hydratace pacienta.

Na operační sály směřovala artroskopická a laparoskopická věž s rozlišením 4k včetně příslušenství, dále pak nástroje jak pro běžné operace, tak i pro laparoskopické výkony. „Na gastroenterologii mají díky dotaci IROP videoendoskopickou sestavu složenou z videogastroskopu, videoduodenoskopu a videokolonoskopu. Sestava je samozřejmě napojená do centrálního úložiště PACS, což je  technologie umožňující správu, ukládání, zobrazení a sdílení obrazové dokumentace mezi poskytovateli zdravotních služeb,“ informoval ještě Miroslav Janošík a dodal, že součástí dodávky pro gastro pracoviště byla také sušicí a skladovací skříň na endoskopy, díky které vydrží ve sterilním prostředí po dobu až 7 dní.

Celková hodnota přístrojů z druhé etapy projektu IROP zaměřeného na zvýšení kvality návazné péče je 37 miliónů korun, většina z dodávek proběhla v listopadu. Navazující třetí etapa, a tím pádem i celý projekt v rámci výzvy č. 31, má být ukončen v březnu příštího roku. (nk)

Tiskovou zprávu připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a. s.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu