Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice usiluje o magnetickou rezonanci, město jí přispěje

nemocniceWVedení Městské nemocnice v Litoměřicích podniká kroky vedoucí k dalšímu rozvoji kvality a rozsahu poskytování zdravotních služeb. Zastupitelé tuto snahu podpořili tím, že v rozpočtu města pro letošní rok schválili investiční příspěvek tomuto zdravotnickému zařízení, které je jeho příspěvkovou organizací, ve výši 14,5 milionu korun. Jak bylo v komentáři při jednání o rozpočtu města vedením nemocnice objasněno, v prvé řadě je finanční příspěvek určen na vybudování zcela nového pracoviště magnetické rezonance (MR).

Pro pacienty i pro zdravotnický personál by znamenalo nové pracoviště MR zvýšení dostupnosti a kvality diagnostické péče. Pacienti by již nebyli nuceni dojíždět za tímto vyšetřením do Ústí nad Labem, Teplic nebo do Prahy. „Vybudováním pracoviště magnetické rezonance by výrazně stoupl komfort pro pacienty v lůžkové i ambulantní péči, zároveň by se výrazně zkrátil diagnostický proces a snížily náklady na dopravu,“ upozornil předseda Správní rady nemocnice Radek Lončák. Velmi výrazně by se také snížily náklady nemocnice na extramurální péči hospitalizovaných pacientů (pozn.: Extramurální péče je péče poskytnutá pacientovi v době trvání jeho hospitalizace jiným subjektem, než ve kterém je pacient hospitalizován).

Náklady na vybudování pracoviště MR jsou vyčísleny zaokrouhleně na 29 milionů korun. Zbývajících 14,5 milionu korun je nemocnice připravena uhradit ze svého. „Přestože konečný výsledek hospodaření budeme znát, po ověření účetní závěrky auditorem, až v průběhu března, je možné již v této chvíli konstatovat, že nemocnice je v dobré finanční situaci a může se tak i nadále rozvíjet,“ ujistil Radek Lončák. Včetně této finanční spoluúčasti plánuje nemocnice v roce 2016 uvolnit z vlastních zdrojů investiční prostředky ve výši 20 – 21 mil. Kč.

Zda bude snaha nemocnice o vybudování pracoviště magnetické rezonance korunována úspěchem, však záleží na postoji nejen Ministerstva zdravotnictví ČR, ale zejména zdravotních pojišťoven. Jednání ještě nejsou u konce.

Pokud by však jednání nedopadla pro Litoměřice příznivě, nemocnice příspěvek zřizovatele využije na neméně významné projekty modernizace a zhodnocení majetku. Příkladem je rekonstrukce stanice C interního oddělení s předpokládanými náklady ve výši 6 milionů korun, další etapa modernizace stravovacího provozu v hodnotě zhruba 7 milionů korun a nákup nového sanitního vozu za cca 1,5 milionu korun.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu