Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice ukončila rok s kladným hospodářským výsledkem

nemocniceWS kladným hospodářským výsledkem ve výši +8,5 miliónu korun skončilo hospodaření Městské nemocnice v Litoměřicích za rok 2014. Tento údaj potvrzuje dlouhodobý pozitivní trend ve vývoji hospodaření, přičemž se ziskem nemocnice hospodaří nepřetržitě již od roku 2006. „S kladným výsledkem hospodaření se nám podařilo projít jak obdobím celospolečenské ekonomické krize, tak i úskalími úhradových vyhlášek v minulých letech," vyjádřil spokojenost z ročního zúčtování člen správní rady a ředitel pro ekonomiku a provoz Vladimír Kestřánek a doplnil, že veškerý zisk nemocnice je vždy v plné výši reinvestován zpět do jejího rozvoje.

Litoměřická nemocnice chce vyrovnané hospodaření udržet i v roce 2015. Situace je sice hned v počátku roku ztížena realizací nařízení vlády, kterým se od 1. 1. 2015 měnily tarifní tabulky pro zaměstnance ve zdravotnictví, jejichž platy se navýšily o 5 %. „Pro nás to znamená 14 miliónů korun ročně, které musíme vydat navíc ve mzdových prostředcích, nicméně je to změna, kterou sektor zdravotnictví již potřeboval," uvedl konkrétní údaj Vladimír Kestřánek a zdůraznil, že ač by navýšení platů zaměstnanců mělo být částečně kompenzováno v rámci úhradové vyhlášky, je i nadále nutné pokračovat v optimalizaci celkové činnosti nemocnice.


Stejně jako v předchozích letech, i v letošním roce je záměrem vedení nemocnice investovat nemalé finanční prostředky do jejího rozvoje. „V prvním pololetí roku 2015 dokončíme oba dotační projekty, kde prvním je modernizace iktového centra, v rámci kterého nakupujeme novou přístrojovou techniku a druhým je projekt modernizace centrálních operačních sálů, který se kromě nákupu přístrojů sestává i ze stavební rekonstrukce prostor sálů. Na oba tyto projekty jsme získali dotaci a finančně se na nich podílíme spoluúčastí ve výši téměř 11 miliónů korun. V plánu letošního roku je také zahájení modernizace porodního sálu, na kterou již máme zpracovanou architektonickou studii, budeme pokračovat v digitalizaci skiagrafie, v rekonstrukci stravovacího provozu, ve výměně osvětlení na chodbách a v čekárnách za LED svítidla a rádi bychom nakoupili i řadu nových přístrojů. Za velmi důležité také považujeme zpracování studie a přípravu projektové dokumentace pro rekonstrukci prostor centrálního příjmu, kde vnímáme velké rezervy," uvedl několik příkladů letošních investic Radek Lončák, předseda Správní rady nemocnice a doplnil, že nemocnice má letos v plánu na investice ze svých prostředků vynaložit více než 30 miliónů korun.

(Tiskovou informaci připravila Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu