Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice si vede velmi dobře, ukázal celostátní žebříček

nemocniceWÚspěchem opět skončil pro Městskou nemocnici v Litoměřicích 11. ročník celostátní srovnávací ankety neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje jak spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů a spokojenost zaměstnanců nemocnic, tak i finanční zdraví hodnocených subjektů. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.

„V letošním roce jsme opět bodovali ve všech zmíněných oblastech. V rámci konkurence všech českých a moravských nemocnic jsme obsadili u spokojenosti zaměstnanců 15. příčku, v hodnocení ambulantních pacientů 58. místo a v hodnocení hospitalizovaných osob 57. pozici,“ zhodnotil předseda správní rady a výkonný ředitel litoměřické nemocnice Radek Lončák a dodal, že výsledky v těchto oblastech jsou víceméně srovnatelné s předchozím rokem.

Jako tradičně nemocnice dosáhla výborných výsledků v rámci Ústeckého kraje. „Ve dvou zmíněných oblastech, a to ve spokojenosti ambulantních pacientů a zaměstnanců, jsme získali v rámci kraje 1. místo, což je oproti loňsku postup o jednu příčku pomyslného žebříčku,“ neskrýval radost z výsledku Radek Lončák a dodal, že v hodnocení hospitalizovaných pacientů se litoměřická nemocnice umístila, stejně jako v loňském roce, na druhé příčce. „Velmi si vyjádření našich pacientů a zaměstnanců vážíme a bereme ho jako velký závazek, protože ještě těžší, než výborné umístění získat, je si ho udržet,“ zhodnotil ještě Radek Lončák.

Samostatnou z hodnocených oblastí, též spadajících pod projekt HCI Nemocnice ČR, je finanční zdraví nemocnic. To se, na rozdíl od spokojenosti, která pracuje s údaji z letošního roku, vztahuje k roku 2015 a není hodnocena anketním průzkumem, ale vyhodnocením statistických a ekonomických dat. Mezi nemocnicemi zřízenými městy a obcemi skončila litoměřická nemocnice v hodnocení finančního zdraví na páté pozici v rámci celé České republiky.

Do šetření Nemocnice v ČR se letos zapojilo 358 hospitalizovaných, 344 ambulantních pacientů a 227 zaměstnanců litoměřické nemocnice.

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu