Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice si vede ekonomicky dobře, ukázal celostátní žebříček

nemocniceWÚspěchem opět skončila pro Městskou nemocnici v Litoměřicích celostátní srovnávací anketa neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR hodnotí jak spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů a spokojenost zaměstnanců nemocnic, tak i finanční zdraví hodnocených subjektů. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.

„V letošním roce jsme opět bodovali ve všech zmíněných oblastech. V rámci konkurence všech českých a moravských nemocnic jsme obsadili u spokojenosti zaměstnanců 17. příčku, v hodnocení ambulantních pacientů 58. místo a hodnocení hospitalizovaných osob nám přineslo v rámci republiky 42. pozici,“ zhodnotil člen Správní rady a ředitel pro zdravotní péči litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil. Výsledky v těchto oblastech jsou víceméně srovnatelné s předchozím rokem, výraznějšího zlepšení nemocnice dosáhla v hodnocení hospitalizovaných pacientů, kde si oproti loňsku polepšila o 13 pozic směrem k lepšímu výsledku.

Jako tradičně nemocnice dosáhla výborných výsledků v rámci Ústeckého kraje. „Ve všech třech zmíněných oblastech jsme dosáhli na druhé místo,“ zhodnotil předseda Správní rady a výkonný ředitel Radek Lončák a dodal, že stejně dobrého umístění, tedy na pomyslných stupních vítězů, nemocnice dosáhla i v loňském roce. „Za významné považuji naše zlepšení v hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů z 3. na 2. místo, kde jsme začali, mimo jiné, systematicky pracovat na zlepšení prostředí čekáren i prostor vybraných ambulancí,“ uvedl Radek Lončák konkrétní výsledky a příklady realizace z tohoto roku.

Samostatnou z hodnocených oblastí, též spadajících pod projekt HCI Nemocnice ČR, je finanční zdraví nemocnic. To se, na rozdíl od spokojenosti, která pracuje s údaji z letošního roku, vztahuje k roku 2014 a není hodnocena anketním průzkumem, ale vyhodnocením statistických a ekonomických dat. „Mezi nemocnicemi zřízenými městy a obcemi jsme v oblasti finančního zdraví skončili čtvrtí z celé ČR. Je to výborný výsledek svědčící o dobré ekonomické kondici nemocnice,“ vyjádřil spokojenost ředitel pro ekonomiku a provoz a člen SR Vladimír Kestřánek.

Do šetření Nemocnice v ČR se letos zapojilo 429 hospitalizovaných, 205 ambulantních pacientů a 288 zaměstnanců litoměřické nemocnice.

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu