Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice s přispěním kraje nakoupila lůžka i přístrojovou techniku

nemocniceWDodáním lůžek na neurologické oddělení byla v tomto týdnu naplněna další část úspěšné žádosti litoměřické nemocnice o dotaci v rámci dotačního programu „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování lůžkové péče na území Ústeckého kraje – 2015“. Rozhodnutím krajských zastupitelů tak Městská nemocnice v Litoměřicích v loňském roce získala 1,1 miliónu korun.

„Za tyto prostředky jsme nakoupili výškově nastavitelná a plně elektricky polohovatelná lůžka včetně dalšího příslušenství, jako jsou např. matrace, hrazdy, infuzní stojany a noční stolky. Tato lůžka jsme umístili na oddělení, kde byla obnova vybavení nejvíce potřeba, tedy na stanici E oddělení LDN a na neurologické oddělení. Tato lůžka jsou opravdu špičková a velmi komfortní, a to jak pro pacienty, tak i pro personál, kterému výrazně ulehčují práci při manipulaci s pacienty,“ vyjmenoval Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek. Ten dále rovněž dodal, že z dotace bylo nakoupeno a již dodáno také výhřevné lůžko s fototerapií, které je umístěno na novorozeneckém oddělení. „V nejbližší době čekáme ještě na dodání dvou bifázických defibrilátorů, které umístíme na kardiovaskulární JIP,“ uzavřel výčet položek Janošík.

Náklady na nákup nových lůžek činily téměř 2,9 miliónu korun, pořízení výhřevného lůžka s fototerapií a dvou bifázických monitorů si vyžádalo investici ve výši přesahující půl miliónu korun. „Zhruba třetinu z celkových výdajů jsme pokryli z krajské dotace, zbylé prostředky jsme dodali z rozpočtu nemocnice,“ seznámil s finančním pozadím projektu předseda Správní rady Radek Lončák a dodal, že dotace Krajského úřadu Ústeckého kraje určené na zvyšování komfortu hospitalizovaných pacientů litoměřická nemocnice úspěšně čerpá již od roku 2014.

Začátkem března byl Ústeckým krajem vypsán další stejně zaměřený dotační program. „My žádost určitě opět podáme. Prostředky, které díky této dotaci máme možnost získat, představují významnou pomoc při obnově vybavení naší nemocnice,“ uzavřel Radek Lončák. 

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu