Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice otevřela nadstandardní pokoje pro matku a dítě

pokojmpSlavnostním otevřením dnes byla na dětském oddělení litoměřické nemocnice v pavilonu B ve 4. nadzemním podlaží dovršena rekonstrukce dvou pokojů pro dítě a jeho doprovod. Úpravy se dotkly nejen sociálního zařízení těchto pokojů, ale zcela nové je také jejich vnitřní vybavení včetně zcela nových moderních lůžek.

„Na sociálním zařízení, které je součástí těchto pokojů, byly vyměněny jak všechny rozvody, tak i vzduchotechnika, podhledy, osvětlení, obklady a zařizovací předměty,“ popsal rozsah prací Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje. V obou pokojích došlo k úpravám stěn, bylo nově vymalováno, prostory byly dekorovány tapetami s dětským motivem, byly obnoveny veškeré nátěry, vyměněna podlahová krytina a osvětlení a byl zakoupen nový nábytek. Pokoje jsou dále vybaveny chladničkou, varnou konvicí, televizí či vysokorychlostním internetem.

V rámci rekonstrukce dvou pokojů se sociálním zařízením, které budou nabízeny jako nadstandardní, byla na dětském oddělení litoměřické nemocnice v nedávné době realizována i modernizace jednoho standardního pokoje určeného pro dvě hospitalizované děti a dvě dospělé doprovázející osoby.

„Dětem bych přál, aby do nemocnice vůbec nemusely. Ale když už je to třeba, tak mě těší, že jim nemocnice nabídne prostory, které jsou veselé a barevné, ve kterých se dětští pacienti mohou cítit dobře,“ zhodnotil výsledek rekonstrukce starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Rekonstrukce všech tří pokojů na dětském oddělení si vyžádala investici ve výši téměř 440 tisíc korun. Na investiční akci, jejímž realizátorem byla ve stavební části firma Herstav a dodavatelem dřevěných atypických prvků byla firma Gertahaus, přispěl částkou 250 tisíc korun odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice. Na zbytek celkové investované částky byly použity prostředky z finančních darů několika dárců. Lůžka byla zakoupena díky dotaci Krajského úřadu Ústeckého kraje s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče“.

Rekonstrukce byla realizována podle architektonického návrhu Ing. arch. Nadi Richterové.

(Text Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice, foto Eva Břeňová)

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu