Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice navázala spolupráci s terezínskými sapéry

nemocnice2mpNovou formu spolupráce navázala v uplynulém týdnu litoměřická nemocnice se sekcí historických vojáků Sappeur Corps ze sdružení Steinmetz Terezín 1780 z.s., který se podílí na projektu Terezín- město změny. Tato spolupráce má podobu volných vstupenek, které terezínští sapéři nabízí zaměstnancům nemocnice na akce, na jejichž pořádání se spolupodílejí. Nejbližší takto podpořenou akcí jsou terezínské Josefínské slavnosti konané 5. října.

„Mimo naše běžné aktivity, jako je například pořádání historických bitev, se snažíme zaměřit i na dobročinné akce,“ uvedl Michal Adamec, vedoucí Sappeur Corps, a upřesnil, že členové této terezínské sekce se zapojují například i do vaření polévky pro dětské oddělení pořádané Jozefem Pásztorem. „Téměř vždy jsou naše akce směřovány k dětem a nyní jsme si řekli, že bychom chtěli drobné gesto udělat i směrem k těm, kteří pečují nejen o nemocné děti, ale o všechny pacienty v litoměřické nemocnici. Snad jim to udělá radost,“ vysvětlil Michal Adamec důvod, proč se jeho klub rozhodl darovat volné vstupenky na své akce právě zaměstnancům litoměřické nemocnice, a doplnil, že stejný nápad je realizován také v Olomouci u spřátelené jednotky Alt-starhemberg Olmütz.  „Doufáme, že by taková drobnost, jako volné vstupenky na Josefínské slavnosti, mohla vykouzlit zaměstnancům nemocnice pár úsměvů na tvářích,“ ukončil vedoucí Sappeur Corps s příslibem, že v podobné spolupráci by terezínští vojáci s nemocnicí spolupracovali i v budoucnu.

„Již několikrát jsem zmínil, že vítáme jakoukoli formu podpory naší nemocnice. Zacílení za zaměstnance je více než na místě, protože jejich práce je opravdu velmi náročná. Proto sapérům z Terezína za jejich nápad udělat radost právě jim, moc děkujeme,“ reagoval za litoměřickou nemocnici předseda představenstva Radek Lončák.

Text: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality, Nemocnice Litoměřice, a.s.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu