Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice má připravená lůžka i pro infekční pacienty

nemocnicewSe vzrůstajícím počtem lidí s koronavirovým onemocněním se "na nejhorší" připravuje také nemocnice v Litoměřicích. V případě, že by počet nemocných výrazně stoupl a infekční oddělení ústecké Masarykovy nemocnice by se zaplnilo vážnými případy, litoměřická nemocnice by pomohla.

Její ředitel Radek Lončák informoval v rozhovoru pro Litoměřický deník, že v prostorách nemocnice je připravena samostatná lůžková stanice pro infekční pacienty s třinácti kyslíkovými lůžky napojenými na centrální rozvod kyslíku nemocnice. Dalších šestnáct lůžek je připraveno na doléčení infikovaných pacientů už bez potřeby napojení na rozvod kyslíku. "Budeme se samozřejmě přizpůsobovat aktuální potřebě, a to do vyčerpání jak personálních, tak technických kapacit," dodal Lončák s tím, že aktuální prioritou je transportovat nakažené koronavirem do vybraných sedmnácti nemocnic v Česku, které poskytují péči v oboru infekční lékařství na svých odděleních.

V případě nutnosti je nemocnice schopna zabezpečit také pacienty připojené na umělou plicní ventilaci. A to v maximálním počtu čtyř lůžek. "V tomto případě jsme limitováni zejména počtem zdravotnického personálu. Je nutné si uvědomit, že v této situaci vytváříme nouzová řešení pro zajištění pacientů nakažených koronavirem, nesmíme však zapomenout, že nemocnice je zde i pro pacienty s jiným onemocněním než infekčním," doplnil ředitel.

(Zdroj: Litoměřický deník)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu