Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice má novou místnost pro vodoléčbu

vodolebampZcela novou místností pro vodoléčbu se může pochlubit Městská nemocnice v Litoměřicích. Pro pacienty jsou zde připraveny nové vířivky pro horní a pro dolní končetiny a nová hydromasážní vana. "Voda jako léčebný prostředek je v podstatě využíván od pravěku. Ve vodě dochází k masážím a prokrvení tkání, kůže, podkoží i svalů, k uvolnění spastických svalů. Tím se vytváří lepší předpoklad pro cvičení pacienta," vysvětlil hlavní pozitiva vodoléčby primář rehabilitačního oddělení litoměřické nemocnice Zoran Nerandžič a popsal, že nové vířivky mají řadu výhod, a to především možnost regulace teploty a toku trysek podle tolerance pacienta.

Nové vířivky horních a dolních končetin v hodnotě 140 tisíc korun byly pořízeny z dotace, kterou litoměřická nemocnice získala na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení iktového centra v rámci Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR. Před jejich instalací bylo nutné provést stavební úpravy místnosti pro vodoléčbu, jejichž náklady dosáhly úrovně necelých 200 tisíc korun. „Tato místnost prošla úplnou rekonstrukcí. V rámci stavebních úprav byly nově udělány instalace vody, elektroinstalace, byla položena nová dlažba a zcela nové jsou i obklady," popsal Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje litoměřické nemocnice.
Nové vířivky pořízené z dotace byly doplněny ještě nákupem a instalací nové hydromasážní vany s příslušenstvím v celkové hodnotě 40 tisíc korun, kterou nemocnice financovala z vlastních prostředků.

„Terapie v hydromasážní vaně bude nabízena jako nadstandardní služba, a to jak čistě masážní, tak i formou aromamasáží. Po 15 minutovém pobytu ve vaně bude pacientovi udělán zábal, aby se lépe zrelaxoval. Věřím, že pro naše pacienty, kteří dopoledne rehabilitují, to bude vítaná odpolední relaxace," uzavřela vrchní fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Eva Smetanová.

 

(Tiskovou informaci připravila Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu