Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice má novou ergoterapeutickou dílnu

ergompOd začátku října je na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných Městské nemocnice v Litoměřicích v provozu ergoterapeutická dílna. Ta je umístěna v prostorách stanice LDN D a v provozu je třikrát v týdnu v době od 9 do 10,30 hodin. I přes své krátké trvání si tato dílna již našla z řad pacientů LDN řadu příznivců, kteří se sem rádi vracejí.

„Naši ergoterapeutickou dílnu jsme vybudovali ve spolupráci s oddělením rehabilitace, ze kterého k nám docházejí ergoterapeutky. Využili jsme málo využívaného prostoru jídelny na jedné ze stanic LDN," popsala začátky společného projektu léčebny dlouhodobě nemocných a rehabilitačního oddělení Mgr. Markéta Karlová, vrchní sestra LDN, a dodala, že dílna je určena pacientům všech stanic léčebny litoměřické nemocnice.

Projekt nové dílny má i jiné přínosy, než samotnou ergoterapii, což je léčebná terapie, která je součástí ucelené rehabilitace. Pacienti, kterých se v dílně schází někdy i přes desítku, se zde odreagují, vzájemně se setkají a popovídají si. „Pro ty pohyblivé je to zároveň i rehabilitace, protože si do dílny musí sami dojít. Ty imobilní sem přivezeme, takže naše dílna je opravdu pro všechny, kteří mají zájem se do činnosti zapojit. Máme zde i potřebnou techniku, takže si pacienti v případě zájmu mohou pustit film nebo poslechnout muziku. Zájemcům můžeme uvařit kávu nebo čaj, aby si pobyt zde ještě více zpříjemnili," vyjmenovala další možnosti pobytu v nové dílně vrchní sestra Karlová a poukázala na další přínos dílny, kterým jsou krásné a nápadité výrobky, mezi kterými nyní často figurují vánoční přání nebo ozdoby na sklo s vánoční tématikou.

Ty budou spolu s výrobky ergoterapeutických dílen rehabilitačního oddělení nabízeny na tradičních vánočních prodejních výstavách. Ta letošní se uskuteční 19. – 20. listopadu ve vestibulu nemocnice.

Vznikem ergoterapeutické dílny však nápady na zpestření programu pro pacienty LDN nekončí. „Od nového roku bychom chtěli stejné prostory využít, ve spolupráci s fyzioterapeuty, pro cvičení našich pacientů a do budoucna máme záměr vybudovat i malou knihovnu," naznačila další plány Markéta Karlová s tím, že všechny aktivity jsou pro pacienty samozřejmě dobrovolné.

 

(TZ připravila Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu