Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Některé školy prošly během prázdnin rekonstrukcí

vytahmpV průběhu letních prázdnin prošly další školní budovy rekonstrukcí. Oprava dvorního traktu Základní školy Boženy Němcové, včetně vybudování venkovní učebny, nového povrchu celého sportoviště, vnějšího výtahu do objektu s bezbariérovým sociálním zařízení a dále nové workoutové hřiště v areálu Masarykovy základní školy.

Největší akcí na škole Boženy Němcové je bezpochyby výstavba bezbariérového vstupu do budovy v podobě zcela nového výtahu, který se nachází vně školy ve dvorním traktu. „Výtah bude využívat hendikepovaná žákyně. Bezbariérový přístup potěší také hůře pohyblivé návštěvníky koncertů, které se konají ve varhaním sále v horním patře budovy,“ sdělil ředitel školy Václav Hanč. S výstavbou v celkové hodnotě 3,7 milionu pomohla dotace ve výši 3,4 milionu korun. Hned vedle vyrostla zbrusu nová venkovní učebna a pingpongový stůl. "Došlo zde také k opravě povrchu sportovního hřiště, novotou září i doskočiště a sítě ohraničující sportovní plochu, což ocení i veřejnost, která může hřiště v odpoledních hodinách využívat," informovala Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Slavnostní otevření nového workoutového hřiště Masarykovy základní školy dnes doprovázela zábavná show. „Nynější podoba je zatím jen polovina hřiště, které tu do budoucna vznikne,“ uvedl ředitel školy Karel Kynzl. Na úpravy škola použila vlastní prostředky a sponzorské dary. Zacvičit si mohou nejen žáci školy, ale také veřejnost. Hřiště je přístupné každý všední den od 8 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 19 hodin. Od listopadu se otevírací doba zkrátí do 17 hodin.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu