Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prázdná třída

Některé litoměřické mateřské a základní školy se zapojí do celostátní stávky

Výstražná celodenní stávka avizovaná Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství (ČMOS) na pondělí 27. listopadu se dotkne také litoměřických mateřských a základních škol. Do stávky se zapojují jak pedagogičtí, tak i nepedagogičtí zaměstnanci.

Z litoměřických základních škol zřizovaných městem se do celodenního protestu zapojí ZŠ Na Valech, ZŠ Boženy Němcové, ZŠ U Stadionu a ZŠ Havlíčkova. Masarykova ZŠ a ZŠ Ladova v provozu zůstanou a výuku zabezpečí.

Stávkovat se chystají také některé litoměřické mateřinky. Podle informací ředitelky MŠ Litoměřice Moniky Mejtové budou uzavřeny školky Kamarád, Lipová, Beruška, Kytička, Větrník a Sedmikráska. Provoz nepřeruší Paletka, Delfínek, Sluníčko, Pohádka a Mašinka, v poslední jmenované ale bude provoz omezený pouze na jednu třídu. Ve školkách, které zůstanou otevřené, ale nebude v den stávky přítomný nepedagogický personál, například kuchařky.

„Dětem však stravu po celý den zajistíme. Svačiny připravíme svépomocí a obědy ve spolupráci s Centrální školní jídelnou, rozvoz obědů ve spolupráci s městem Litoměřice, nebo vše zajistíme svépomocí, pokud bude dětí méně. Počty dětí již zjišťujeme,“ ujistila Monika Mejtová.

Cílem stávky je podle školského odborového svazu zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, které by negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání. Nedostatek financí ve školách by podle svazu způsobil výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce, omezení možnosti školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, zvyšování počtu žáků ve třídách či omezování volitelných předmětů. Fungování škol by podle odborářů omezily i ministerstvem školství plánované škrty nepedagogických pracovníků.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu