Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Některá dětská hřiště je třeba lépe vybavit, vyplynulo z diskuse

diskmpDětských hřišť v Litoměřicích je dostatek. Některá z nich je však třeba podle rodičů dovybavit - například hřiště na Mostné hoře a hřiště Soukromé základní školy Lingua Universal. Vylepšit je třeba i podmínky pro cyklisty. Dále chybí zázemí pro pohybové aktivity především v zimním období. To jsou některé závěry, jež vyplynuly z veřejné diskuse, kterou město uspořádalo v úterý v sále hradu na téma „Co děti, mají si v Litoměřicích kde hrát?“. „Cílem setkání bylo identifikovat potřeby občanů Litoměřic v oblasti rozvoje aktivit pro rodiny s dětmi, protože v anketě i v sociologickém průzkumu pořádaném po loňském diskusním fóru se toto téma umístilo na pátém místě,“ poukázal na smysl akce místostarosta Pavel Grund.
Veřejná diskuze na téma prorodinných aktivit byla určena pro rodiče, prarodiče, organizace zabývající se volnočasovými aktivitami, poskytovatele služeb, podnikatele, aktivní občany apod. Diskutovat přišlo 42 účastníků.

V úvodním bloku představila Denisa Dobešová z Oddělení komunitního plánování sociálních služeb Městského úřadu Litoměřice organizace a aktivity, které jsou v oblasti prorodinných aktivit vyvíjeny. Je jich celá řada – od akcí pořádaných knihovnou, domem dětí a mládeže, technickým klubem mládeže, různými spolky, kluby, příspěvkovými organizacemi města, až po kampaň města určenou právě rodinám.

"Výstupy předáme vedení města a budou zveřejněny na webu http://zdravemesto.litomerice.cz/,“ upozornila Rita Vlčková z oddělení projektů a strategií městského úřadu. Veřejná diskuse byla podpořena z projektu READY 21 z Programu švýcarsko –české spolupráce MŽP.

Text pod foto:
Diskuse na daná témata probíhala u jednotlivých stolů. Poté měl každý možnost obodovat výstupy svého stolu, čímž vznikla u každého stolu prioritní témata, která poté byla prezentována ostatním. Foto Rita Vlčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu