Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nejúspěšnější žáci základních škol a ZUŠ byli v hradu oceněni

ocmpMimořádně nadaní žáci a studenti litoměřických základních škol a základní umělecké školy byli v úterý večer oceněni v Hradu Litoměřice. Více než dvacítka dětí školou povinných, ale i studentů právě končících střední školu vyslechla slova díků za vzornou reprezentaci školy i celého města od místostarosty Karla Krejzy a bývalého senátora Alexandra Vondry, předsedy správní rady Nadačního fondu Kalich, který akci společně s městem již podruhé organizoval.

 

Večer nazvaný „Litoměřické naděje“ byl přehlídkou úspěchů, kterých mládež dosáhla v průběhu právě končícího školního roku ať již ve vědomostních, hudebních nebo sportovních soutěžích. Ceněna byla i pomoc slabším spolužákům nebo dobrovolné aktivity odváděné ve prospěch školy i města. Každá škola nominovala dva až tři nejlepší žáky, které moderátorka Eva Břeňová krátce představila a společně absolvovali krátký rozhovor. Poté převzali knihu Dějiny města Litoměřice, psací dárkové soupravy a prázdninovou permanentku na koupaliště.

Své umění ve hře na basovou kytaru na podiu předvedl student základní umělecké školy Tomáš Loskot, který získal 3. místo v ústředním kole a jako člen orchestru Schizzo band ZUŠ skončil před několika dny v ústředním kole orchestrů ve zlatém pásmu. Večer zakončila recitací žákyně 9. ročníku Základní školy Boženy Němcové Denisa Středová, která svým výkonem nenechala nikoho na pochybách, že její postup přes školní, okresní a krajské kolo až na národní přehlídku byl zasloužený.

„Bylo pro mě potěšením vidět, kolik nadaných dětí v Litoměřicích máme. Jsem rád, že se mezi nimi v hojné míře objevují i matematici a fyzikáři, kterých bývá nedostatek,“ uvedl místostarosta Krejza, který se přímo na podiu nechal „porazit“ jedním z oceněných sportovců, úspěšným judistou Ladovy ZŠ Václavem Nováčkem. Předseda správní rady NF Kalich zase připomněl, že posláním Kalichu je kromě jiného i podpora vzdělanosti. „Proto jsme takto nadané mládeži chtěli poblahopřát k odvedeným výkonům a motivovat je k dalším úspěchům, protože to jsou tito mladí lidé, kteří nás zanedlouho vystřídají,“ dodal Alexandr Vondra.

Foto: Anna Hrochová 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu