Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

oslava

Nejstarší litoměřická seniorka Vlasta Šumová oslavila 104. narozeniny

S dobrou náladou oslavila své 104. narozeniny v Domově pro seniory na Dómském pahorku nejstarší obyvatelka Litoměřic, paní Vlasta Šumová. Učitelka hudby, která v litoměřické „lidušce“ vyučovala čtyři desítky let hru na klavír, si občas v domově zahraje i dnes. Své 100. narozeniny oslavila ještě ve svém bytě v Družstevní ulici, jako druhý domov si zvolila po hospitalizaci v nemocnici právě litoměřický Domov pro seniory na Dómském pahorku.

Vlastní děti jí bohužel osud nedopřál, a možná proto je celý život obklopena žáky a dětmi ze Základní umělecké školy v Litoměřicích. Ti jí chodí navštěvovat také do domova. Hudba nechyběla ani na dnešní oslavě, na klavír s doprovodem přišel zahrát hudebník Áda Škarda, který pro seniory v domově vystupuje pravidelně. Oslavenkyni zahrála na foukací harmoniku také 95letá přítelkyně z domova, Anička Rašková.

Ke gratulantům se také připojil starosta města Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renata Jurková, ředitelka základní umělecké školy Dominika Valešková, ředitelka litoměřické Farní charity Karolína Wankovská, přátelé a personál z domova pro seniory. „Paní Šumová je náš velký poklad. Ona je důkazem toho, že i v tak vysokém věku si lze spoustu věcí pamatovat, je plná elánu, občas si zahraje i na piano, což je skutečně úctyhodné. Všichni Vám můžeme sklonit hlubokou poklonu a poděkovat za to, že Vás máme. A už jsme domluveni, že těch polokulatých 105 let zase společně a ve velkém oslavíme,“ promluvil k oslavenkyni i hostům starosta Ladislav Chlupáč.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu