NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nejaktivnější senioři získali ocenění

setkanimpSenioři se skvěle bavili u písniček oblíbené pěvecké dvojice Evy a Vaška. Jejich vystoupení bylo součástí již osmnáctého setkání „Přijďte mezi nás“, které se uskutečnilo ve středu 13. června v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice. V rámci akce byla slavnostně zakončena kampaň Místa přátelská seniorům v Litoměřicích. Nejaktivnější účastníky ocenil starosta Ladislav Chlupáč, který zároveň poctil přítomné svým zpěvem s bandem Rosti Pechouška, společně s místostarostou Pavlem Grundem a dalšími zástupci radnice.

„Letošní ročník kampaně se těšil nejvyšší účasti od dob založení. Návštěvnost vzrostla o 25 % oproti minulému roku. Soutěžní kartičku si na informačním centru vyzvedlo 160 seniorů. Tak velký zájem nás velice potěšil,“ zhodnotil kampaň místostarosta Pavel Grund.

Kampaň začala 28. března setkáním s litoměřickým biskupem v jeho rezidenci na Dómském náměstí, které se účastnilo 95 zájemců, a skončila 31. května sportovním trojbojem v Domově U Trati. Celkem si účastníci užili 16 různých akcí, od odpočinkových, přes poznávací až po sportovní. Ocenění, v podobě knížek o Litoměřicích s věnováním a balíčků kosmetických potřeb, včera převzalo třiaosmdesát zástupců naší nejstarší generace, kteří se zapojili do více než poloviny připravených aktivit.

„Kampaně jsem se loni účastnila poprvé a zaujala mne. Letos se mi nejvíce líbila jóga, která mě inspirovala k dalšímu cvičení,“ uvedla Jaromíra Ludvíková, jedna z oceněných seniorek.

Setkání seniorů pořádá Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice. Další je plánováno na prosinec.


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu