Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Navštivte v hradu vinařské infocentrum nebo výstavu Šrůtkových obrazů

michalmpZabořili ruce do hlíny a vysadili tři sazenice vinné révy. Nevšedního zahájení letošní turistické sezony se včera na nádvoří Hradu Litoměřice chopili nejprve starosta města Ladislav Chlupáč, poté vinař Vladimír Šuhájek a nakonec ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice Anna Matulová. Dvěma bílým a jedné modré odrůdě, pocházejícím z mělnického vinařství Kraus, následně žehnal páter Martin Davídek.

Učinil tak i v případě knihy šéfredaktora Litoměřického deníku Michala Závady, který představil právě dokončenou publikace o historii vinařství v našem regionu. Kromě jiného obsahuje i sérii rozhovorů s vinaři, které jsou doplněny bohatou fotodokumentací. „V dalších částech pak čtenáři najdou také tipy na vinařské akce konané v regionu i rady o tom, co v souvislosti s koštováním vín a návštěvou vinařství nedělat,“ slibuje autor, podle něhož publikace přináší atraktivní formou informace, které podobným způsobem dosud nebyly uveřejněny.

Knihu je možno zakoupit v novém vinařském infocentru, které bylo taktéž v pondělí slavnostně otevřeno v přízemí správní budovy na nádvoří hradu. „Návštěvníkům nabízí ke koupi v průběhu sezony, tedy od května do září každý den v týdnu od 11 do 16 hodin, upomínkové předměty, propagační materiály, ale i česká vína, která budou moci na nádvoří hradu nebo přímo v infocentru také ochutnat. Nechybí ani Královská kolekce vín speciálně adjustovaná Cechem českých vinařů u příležitosti letošních oslav 700. výročí narození Karla IV.,“ informovala ředitelka CCR Anna Matulová.

Start turistické sezóny uzavřela vernisáž výstavy zhruba dvacítky děl pocházejících z dílny již nežijícího akademického malíře V. A. Šrůtka dokumentující malířův blízký vztah k Českému středohoří. Výstavu, kterou zahájila umělcova dcera, akademická malířka Ivana Grimmová, je v hradu možno zhlédnout do konce května.

V pondělí odpoledne také prvně visely z oken hradu v ulici Na Valech dvě historické červenobílé vlajky se znakem Českého království. Vlát budou pokaždé jako znamení, že v hradu probíhá nějaká významná událost.

Jednu ze sazenic vinné révy zasadil na nádvoří hradu vinař Vladimíř Šuhájek. 

ssazenicevp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě vycházející knize Michala Závady věnované regionální vinařům žehnal páter Martin Davídek.

sknihavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu slavnostního zahájení turistické sezony bylo v hradu slavnostně otevřeno i vinařské infocentrum.

sinfocentrumvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásné obrazy s motivy Českého středohoří akademického malíře V.A.Šrůtka jsou do konce května k vidění v hradu. Výstavu zahájila dcera V.A.Šrůtka Ivana Grimmová.

svystavavp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu