Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

hospic

Návštěvy jsou bohužel zakázané i v Hospici sv. Štěpána

Onemocnění COVID-19 znemožnilo návštěvy pacientů zdravotnických zařízení a zařízení poskytujících sociální služby. Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích musel s ohledem na závažnost epidemiologické situace přistoupit k zákazu návštěv také, a to i přesto, že pro pacienty a rodiny tohoto zařízení je tento krok velmi obtížný.

„Opatření zákazu návštěv bez výjimek se nám oznamuje jen velmi těžko, protože víme, co všechno to pro naše pacienty znamená. Toto opatření je vzhledem k aktuální situaci v hospici nezbytné. Děkujeme za pochopení. Buďte na sebe opatrní, chraňte sebe i své blízké,“ uvádí na svých facebookových stránkách právě vedení hospice.

V Domově na Dómském pahorku platí zákaz návštěv také. „Rodiny mají možnost vždy v sobotu od 14 do 18 hodin donést svým seniorům balíček, který je následně dezinfikován a k seniorovi se dostane po 24 hodinách. Tímto krokem chráníme naše seniory i personál. Funguje u nás také návštěvní místnost, kdy se rodina objedná na konkrétní čas a přes sklo oddělené místnosti si prostřednictvím telefonu může se svým seniorem popovídat. Tato služba probíhá v době, kdy jsou k dispozici sociální pracovníci. Ti se starají o objednávání rodin a následnou dezinfekci prostor po skončení návštěvy,“ uvedla možnosti kontaktu v této nelehké době ředitelka litoměřické Farní charity Karolína Wankovská.

Návštěvy nedochází ani do litoměřického Domova U Trati. Zde je klientům umožněn kontakt s blízkými například prostřednictvím videohovoru přes Skype či jiného komunikačního nástroje. Litoměřická nemocnice zakázala návštěvy na všech lůžkových odděleních. Podmínky, za kterých lze udržovat osobní kontakt s blízkými, se dozvíte v následujícím odkazu: https://www.nemocnice-lt.cz/aktuality/dulezite-upozorneni-zakaz-navstev-na-vsech-luzkovych-oddelenich.html.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu